Teşkilat dimdik ayakta

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilatlarda tespit ettiği "metal yorgunluğu" sözünün sonrasında değişim bekleyen Malatya’daki belli bir kesime cevap Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den geldi.

AK Parti’nin Kale ve Battalgazi ilçe kongreleri hafta sonu tamamlandı. Kongrelere katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya’nın gündeminden ziyade Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin yaptığı referandumu konuştular. İlk önce Kale kongresine katılan Tüfenkci, Türkiye'nin Kuzey Irak'taki Kürt kardeşlerine her daim sahip çıktığını, en zor zamanlarında hep yanında olduğunu, birilerinin ayrılık oyunlarını tezgahlayarak yeni bir ateş çemberi oluşturmaya çalıştığını söyledi. Tüfenkci, “Bu hesap yapılırken özellikle Türkiye'yi hesap edemeyenler, hesaba katamayanlar, bölgesinde ağırlığını hissetmeyenler, hafife alanlar elbette ki bunun cezasını ve bedelini de zaman içerisinde göreceklerdir. Cumhurbaşkanımızın, Türkiye'nin yapmış oldukları ikazları dikkate almayanlar maalesef kendi halklarına o bedelleri ödetmek zorunda kalacaklar. Biz bölgedeki kardeşlerimizin oyuna gelmemesini istiyoruz. Bedel ödememelerini istiyoruz. Bu ümmet 100 yıldır çok bedel ödedi. Gerçekten çok acılar çektik. Zengin toprakların yoksul çocukları olarak yetiştik ve bizi hep sömürmeye çalıştılar. Gerçekten bu ümmetin ve milletin çıkarlarını düşünen lider Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecek” dedi.

ÖZGÜRLÜK ÇIĞIRTKANLARINA CEVAP VERİLECEK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin gayrimeşru bir referandum yaptığını belirterek, “Sözde özgürlük çığırtkanlarına bizim cevabımız olacak, az kaldı. Referandum komedisin bitmesi için de az bir zaman var. Biz oradaki Türkmen kardeşlerimize, Kürt, Arap kardeşlerimize kendi kardeşimiz gibi sahip çıkarız. Ama özellikle Türkmen kardeşlerimizin de öz vatanında garip öz yurdunda parya olmasına da asla izin vermeyiz” şeklinde konuştu. Bir referandumun ardından İsrail bayraklarıyla kutlama yapılmasının tek sebebinin oradaki işgal olduğunu belirten Çalık, “Bütün Müslümanlar bir araya gelip beraber hareket etmek zorundayız. Müslümanların birbiriyle savaşmaları sonucunda ağıtlar Kürtçe, Türkçe, Arapça yapılıyor. Kutlamalara baktığımızda ise İngilizce, Almanca Fransızca yapılıyor” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kale İlçe Bakanlığına yeniden Cemal Çiçek seçildi. Çiçek başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Cemal Çiçek, Metin Gökçe, Abdulvahap Temur, Bilal Kıraç, Cemal Akbaş, Galip Karataş, Muharrem Erkek, Mustafa Kızıltaş, Kevser Çelik, Dürriye Çapar ve Ergün Doğan.”

MALATYA TEŞKİLATI OYUNLARA GELMEZ

Kale kongresinin ardından bu kez Bakan Tüfenkci ile beraberindeki heyet Battalgazi ilçe kongresine katıldı.  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede konuşan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilatlarda tespit ettiği "metal yorgunluğu" sözünün sonrasında değişim bekleyen Malatya’daki belli bir kesime cevap verdi. Tüfenkci, “Malatya teşkilatımıza kim ne derse desin, hangi yaftayı yapıştırmayı kalkışırlarsa kalkışsınlar Malatya teşkilatımız dimdik ayakta durmaya devam ediyor. Malatya teşkilatı oyunlara gelmez, Malatya teşkilatı fitnelere gelmez, Malatya teşkilatı adam gibi adam liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durur ve siyaset yapar. Bu ümmet için siyaset yapar, mazlumlar için siyaset yapar, mağdurlar ve dezavantajlar için siyaset yapar. En önemlisi de bu millet için siyaset yapar. Dolayısıyla birilerinin iftiralarına bakmayın. Onlar hep siyaseti itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Onlar siyaseti itibarsızlaştırarak güç kazanacağını ve güç devşireceğini zannettiler. Oysa biz siyasette iki şeye dayanırız: halka ve Hak’ka dayanırız. Onun dışındaki hiçbir güce itibar etmeyiz. Çünkü liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu teşkilatlara bunu öğretti. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Biz bu millete birinci sınıf hizmet etmek için bütün teşkilatlar olarak hazırız” şeklinde konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da her yeri dolaştıklarını ve millet için koşturduklarını anlattı.

GEÇEN DÖNEMİN ASİLLERİ YEDEĞE DÜŞTÜLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise, bütün millete kucak açtıklarını, kimsesizlerin kimsesi olduklarını, sadece Türkiye'de değil dünyada nerede bir mazlum varsa onların yanında yer aldıklarını söyledi. Çalık, “Bu ülkenin sınırlarının içinde, sınırlarını dibinde yapan atlarını çirit atmasına izin vermeyiz biz. Türkiye’nin sinirleriyle de, sınırlarıyla da kimsenin şaka yapmaya imkanı yoktur. Türkiye’nin sinirleriyle de, sınırlarıyla da şaka olmaz. Kimse bu ülkeyi ve bu milleti karşısına alıp çocukluk hayalini gerçekleştirmek için çocukça girişimlerde bulunmasın. Açıkça söyleyelim, Barzani’nin çocukluk hedefi varmış, Barzani’nin çocukluk hayali sadece sözde çocukluk hayali olarak kalacaktır. Boşuna zahmete girişmesinler o hayal olarak kalacaktır. Biz dibimizde terör devleti kurdurtmayacağız. Biz İsrail’in sınırımıza sınırını dayatmasına da müsaade etmeyeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Ak Parti Battalgazi İlçe başkanlığına yeniden Osman Güder seçildi. Yönetim listesinde ise kısmi değişikliğe gidildiği, geçen dönem başarılı çalışmalar yürüten Mehmet Acun, Nurettin Yıldırım gibi isimlerin yeni yönetimde yedekte olması tepkilere neden oldu. Battalgazi ilçe teşkilatının asil yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Osman Güder, Metin Ünlü, Murat Görgeç, Hasan Van, Nevzat Hakverdi, Ramazan Ayhan, Hacı Ali Tankız, Basri Kahveci, Çiçek Gümüşboğa, Hadi Bayındır, Mustafa Tercan, Ramazan Han, Mehmet Şahin Sarıhan, Nurettin Dağ, Burak Türker, Ayhan Ağçapa, Celal Akbay, Yusuf Aksaç, Ali Durak, Zeynep Ökmen, Melih Can Çibik, Şeyma Saraç, Tuba Danış, Sema Bulut ve Emre Can Esen.” Kongrelere Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partililer katıldı. Haber: Abuzer Adak-Süveyda Keskin

Yorum Gönder