HÜDAPAR ’da kongre heyecanı

Hür Dava Partisi(HÜDA-PAR) Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe teşkilatı Genel merkezin aldığı kongre kararı ile kongreye gitti.

Kongreye Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, il başkanı Orhan Dikgöz, yönetim ve partililer katıldı. Yapılan kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, “Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Teşkilatlarımızın 1’nci olağan kongresinin ilçelerimize, memleketimize, İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Hüda PAR’ın dava partisi olduğunu belirten Turgut, “Kısa bir süre içerisinde memleketin birçok ilinde yüzlerce ilçesinde teşkilatlanmaya gittik. Hakikaten bu büyük bir fedakârlıktır, bir özveridir. Zira bir siyasi partiyi kurmak özellikle ülkenin yarısından bir fazla onlarında üçte bir ilçelerinde teşkilatlanmaya gitmek yüzlerce binlerce üyenin seferber olması demektir. Referans olarak Allah’ın buyruklarını alan İslam’ı alan, hak ve adaleti alan bir program. Öyle bir program ki mezhebine meşrebine bakmaksızın nereli olduğuna bakmaksızın herkesi adalet üzere huzur üzere kardeşlik üzere bir araya getirmeyi addede bilir bir program. Öyle bir program ki kim olursa olsun nerede olursa olsun zalimlere karşı dik durmayı isteyen bir program. Öyle bir program ki kim olursa olsun Arap olsun, Türk olsun, Kürt olsun mazlumu gördüğü zaman mazlumun yanında durmayı söyleyen bir program. Bu programa hizmet edecek olan adaylar bu programın tüm herkese gitmesi için çalışan hür neferler aynı bu programı daha önce yeryüzünde insanlara tebliğ eden o peygamberler gibi sahabeler gibi mükâfatını Allah’tan bekleyerek ‘hani her peygamber der ya bizim mükâfatımız Allah katındadır dolayısıyla biz mükâfatımızı ondan beklemekteyiz.’ bizim bunu yapmamızın sebebi Allah’ın rızasıdır. İşte şuan hamd olsun Hüda Par kadroları memleket memleket, il il, ilçe ilçe,  hatta bazen köy köy bazen kışın zor şartlarında ev ev gezerek bu programı anlatmaktadırlar. Bizim davamız parti davası değildir. Dava partisidir” dedi. Kongrelerin güçlü bir teşkil atmanın giriş kapısı olduğunu ifade eden Malatya İl Başkanı Orhan Dikgöz, “HÜDA PAR bir dava hareketidir. Bu davanın kendine göre bir sorumluluğu ve bir ağırlığı vardır. Bu ağırlığın farkında olan Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Teşkilatlarımızı tebrik ediyor ve teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. HÜDAPAR Battalgazi İlçe Başkanı Reşit Turcan güven tazelerken, Yeşilyurt ilçe teşkilatında değişikliğe gidildi. Yeşilyurt ilçe başkanlığına seçilen Murat Bektaş yeni yönetimin hayırlara vesile olmasını temenni etti Bülten

Yorum Gönder