OSB’YE MYO KURULUYOR

Büyükşehir Belediyesinin yanındaki MYO ise iki yıl sonra OSB’ye taşınacak.

Malatya İnönü Üniversitesi’nin Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) açacağı Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) ihale süreci tamamlandı. 21 milyon 500 bin lira tutarla ihaleyi kazanan yüklenici firma işi 30 Haziran 2019 tarihine kadar tamamlamış olacak.

FİRMA ŞANTİYESİNİ KURDU

İnönü Üniversitesi, 2.Organize Sanayi Bölgesine Meslek Yüksekokulu kurmak için yapım ihale sürecini tamamladı.2.OSB’de İnönü Üniversitesi’ne eğitim amaçlı kullanılmak üzere verilen yaklaşık 31 bin metrekarelik alandan 12 bin metrekarelik kapalı bölüme sahip olacak şekilde yapılacak Meslek Yüksekokulu için ihaleyi kazanan yüklenici firma ile 15 Eylül 2017 tarihinde sözleşmenin imzalandığı, Firmanın şantiye kurma çalışmalarına başladığı kaydedildi. Sözleşmeye göre, firmanın işi 30 Haziran 2019 tarihine kadar tamamlayacağı öğrenildi.

4 AYRI BLOKTAN OLUŞACAK

İnönü Üniversitesinden alına bilgilere göre, Meslek Yüksek Okulunun derslik, atölye, idari ve sosyal hizmetler olmak üzere 4 ayrı bloktan oluşacağı, Atölye Blok’unun 9 atölye ve 13 laboratuardan, derslik blokunun 27 derslik, 2 teknik resim salonu, 6 bilgisayar laboratuarı olmak üzere 4 bin metrekarelik kapalı alandan, İdari Blok’un 160 kişilik konferans salonu, 1 toplantı salonu, 12 idari ofis, 10 teknik personel ofisi, 47 akademik personel ofisinden ve Sosyal Hizmetler Blok’unun da mutfak, kafeterya, kütüphane, mescit ve yemekhane bölümlerinden oluşacağı belirtildi. Haber: Hanifi Evren

 

Yorum Gönder