BİLSAM Kurtuba başladı

BİLSAM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yelda Polat, BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-2018 sezonu yaygın eğitim programlarına kayıtların 22 Ekim’de sona ereceğini söyledi.

BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-18 çalışma sezonunun açılışı nedeniyle düzenlenen basın açıklaması eğitimci Yelda Polat tarafından yapıldı. 2017-2018 çalışma sezonunda yapılacak çalışmaları özetleyen Polat, “BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-2018 sezonu yaygın eğitim programlarını başlatıyor. Sistematik bilgi üretimi ve paylaşımı alanında çalışmalar yürütmek üzere 8 yıl önce kurulan Kurtuba Akademi’nin temel amacı okuyan, araştıran ve analitik düşünen, bir neslin yetişmesine katkı sağlamaktır. Akademi bu amacını gerçekleştirebilmek için her yıl sistematik olarak onlarca alanda seminer, panel, konferans, müzakere toplantıları ve atölye çalışmaları düzenlemekte araştırmacı kampları ve öğrenci sempozyumları organize etmektedir” dedi.

Çalışmalarımız herkese açık

9 yıldır sürdürülen çalışmaları özetleyen Yelda Polat, Pazartesi günü ilk olarak atölye çalışmalarının başlatıldığını hatırlatarak, sosyal bilimler, İslami ilimler, kültür ve sanat, ekonomi ve siyaset, kişisel gelişim, edebiyat ve yazarlık, fotoğrafçılık, radyo ve televizyon programcılığı, işaret dili ve yabancı dil gibi 60 farklı alanda çalışma yapılacağını kaydetti. Polat, “Çalışmaların yürütülmesinde her biri bir yönetici ve bir koordinatör olmak üzere ortalama 15 kişi görev alacaktır. Ortalama 24 hafta sürecek olan çalışmalar interaktif ve müzakereci yaklaşımla gerçekleştirilecek ve akademik çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerde organize edilecektir. Çalışmaların sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Çalışmalarımız genç-yetişkin, kadın-erkek her yaştan ve her düşünceden insanımıza açık olup katılımlar her aşamada ücretsizdir” dedi. Akademi kayıtlarının 22 Ekim’de sona ereceği hatırlatılarak çalışmaların 23 Ekim’de başlayacağı ifade edildi. Haber-Foto: Süveyda Keskin

Yorum Gönder