3.OSB’nin ihalesi yapıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, kentte 3.Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulumunun tamamlandığını ve ikinci etap altyapı ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin sosyal ve ekonomik kalkınmasına destek olmak amacıyla hükümet tarafından hayata geçirilen teşvik ve kalkınma paketleri, ilk meyvesini Malatya’da verdi. Malatya 1.Organize Sanayi Bölgesi'nin devamı niteliğindeki 3. Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulumunu tamamlayan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, parselasyonları da yaparak arsa tahsisine başladı.  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, 3.Organize Sanayi Bölgesi'nin 347 hektarlık ikinci etabında 88 adet parsel ürettiklerini ve arsa tahsisine başladıklarını söyledi. Erkoç, “Bu bölümde gerekli parselasyon yapıldı. Arsa talebi olan yatırımcıların başvuruları alındı. Yatırımcının işe başlama ve bitiş tarihleri, istihdam sayısı, yatırım tutarı, ilgili yatırımın çevreye olumlu etkisi, firmanın ekonomik gücü, yatırımın niteliği konularını dikkate alarak tahsis yapmaktayız” dedi.

İhalesi 19 Ekim’de yapıldı

Erkoç, 3.Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı projesinin ikinci etap ihalesini 19 Ekim’de yapıldığını ve altyapı için gerekli krediyi de hızlı bir şekilde çıkarıp yatırımcıyı rahatlatacaklarını ifade etti.  Erkoç, “Hükümetin teşvik ve destekleriyle birlikte Malatya son yıllarda sanayileşiyor. 1. ve 2.Organize Sanayi Bölgeleri'nde şuanda 275 işletmemiz ve 22 bin istihdam söz konusu. Cazibe Merkezleri Program kapsamında ilimize yatırım yapmak isteyen 332 yatırımcı başvuru gerçekleştirdi. Bu başvurularda 43 bin istihdam, 10 milyar lira yatırım planlanmaktadır. İnşallah Malatya kısa süre içerisinde sanayi alt yapısını da güçlü şekilde ortaya koyarak ciddi bir istihdam ve üretim potansiyeli yakalayacak” dedi. Haber: Hacı Bayram Gür

Yorum Gönder