TAŞERON KADRO BEKLİYOR

Malatya’daki kamu kurumlarında taşeron şirketlerin elemanı olarak görev yapan yaklaşık 20 bin çalışan için sona yaklaşıldı.

Çalışanlarla özel hukuk sözleşmesi yapılacak, sendika üyeliği yolu açılacak. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Önümüze getirilen Özel Sözleşmeli Personel çözümünü asla kabul etmiyoruz” dedi.

ÖZEL SÖZLEŞMELİ STATÜYÜ KABUL ETMİYORUZ

Uzun zamandır beklenen taşerona kadroda sona gelindi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan son bilgiye göre taşeron işçiler 2018'e kalmadan kadroya geçmiş olacak. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Hizmet-İş Malatya Şubesi'nin 7. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, "En büyük sorunlarımızdan biri bugün taşeron meselesidir. Biz taşeron mevzusunda da ilk günkü gibi aynı yerde duruyoruz. Maliye Bakanlığının daha önce yaptığı çalışmayla gündeme getirilen Özel Sözleşmeli Personel çözümünü asla kabul etmiyoruz" dedi.

HÜKÜMETİMİZ TAŞERONU BİZİMLE KONUŞMALI

Gündeme getirilen uygulamaya baştan beri karşı çıktıklarını kaydeden Arslan, bunun hayata geçirilmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.  Hükümetin henüz böyle bir taslağı ortaya koymadığını da anımsatan Arslan, şöyle devam etti: "Yaşananları, mali portesini, ülkenin ekonomisindeki karşılığını biliyoruz, taşeron sisteminin hangi sorunlarla muhatap olduğunun farkındayız. O zaman geliniz artık bu sistemi sürdüremiyorsak gelin öyle bir sistem ortaya koyalım ki sürdürülebilir olsun. Hükümetimiz taşeron konusunu bizimle beraber konuşsun" diye konuştu. Haber Merkezi-Foto:AA

 

FOTO ALTI: Tek liste halinde gidilen seçimde Bünyamin Geleri yeniden Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı oldu.

Yorum Gönder