Ulutaş yeniden seçildi

Büyük Birlik Partisi (BBP) 9. Olağan Malatya İl Kongresi gerçekleşti. Tek liste gerçekleştirilen seçimde mevcut başkan Ali Rıza Ulutaş yeniden seçildi.

Battalgazi Belediyesi konferans salonunda yapılan kongreye BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu(MKYK) üyesi Orhan Şahin, BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, AK Parti il başkan Yardımcısı Mahmut Özer, MHP İl başkan Yardımcısı Serkan Yılmazer, Said Yalçın, SP il başkan yardımcısı Abuzer Göğüs, BBP Sivas İl başkanı Uğur bulut, BBP Şanlıurfa İl başkanı Sabri Çaycı, delegeler ve partililer katıldı. BBP Malatya İl Başkanlığına yeniden seçilen Ali Rıza Ulutaş, “9. Olağan Kongremize hepiniz hoş geldiniz. Bu bir bayrak yarışıdır. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen tüm başkan ve mahalle temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. Bu kongremizin başta çevremiz olmak üzere Malatya’mıza, ülkemize, tüm İslam coğrafyasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 BİRLİKTE BÜYÜMEYE KARAR VERDİK

 BBP MKYK üyesi Orhan Şahin, BBP’nin manevi lideri şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile bu yola çıkarken zorluklara ve çileye talip olarak çıktıklarını vurgulayarak, “Biz birlikte büyümeye karar verdik. Öyleyse zorlukları var ancak zorlukların yanında güzellikleri de var. Rahmetli Genel Başkanımızla birlikte biz bu yola çıkarken zorluklara ve çileye talip olarak çıktık. Biz bunu ibadet olarak telakki ediyoruz. Vatanımız bize emanet edildi. Emaneti aynı şekilde yeni nesillere teslim etmek gibi üzerimizde bir farz var. Biz bunu kendimize vazife bildik. Ve biz bu vazifeyi sonuna kadar götürmeye ant içtik” dedi.

BİRLİKTE GÜZELSİN TÜRKİYE

BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar da, Büyük Birlik hareketinin nizam-ı alem davasını savunduğunu hatırlatarak, “Bugün kongremizle bir kere daha “Birlikte Güzelsin Türkiye” diyerek, tüm farklılıklara, tüm kamplaşmalara, tüm kavgalara gül uzatıyor' tüm nüansları ile milletimize kucak açıyoruz. Milli mutabakat çağrısı yaptığımızda, büyük birlik hareketini kurduğumuzda, hangi ruh ve heyecanla yola revan olmuşsak, her türlü zorluğa, zorbalığa ve kurguya rağmen, bu günde aynı ruhla ve aynı inançla yolumuza devam ediyoruz. Allah’ın izni ile yolda kalan, yoldan çıkan, her türlü acımasızlık ve pervasızlıkla, geride bıraktıklarının sırtından, ikbal kapılarında kula kul olanlardan olmadık olmayacağız. Allah’ın izni ile bundan tam 25 yıl önce Ankara’da Muhsin başkanımızla attığımız ilk adım, nasıl siyasete yeni bir soluk getirmiş ve bağımsız Türkiye sevdalılarına ışık olmuşsa, bu muhteşem kongremizde, bağımsız ve büyük Türkiye’nin habercisi olacaktır inşallah” diye konuştu. Haber-Foto: Abuzer Adak-Hacı Bayram Gür

Yorum Gönder