Depremzedeler için kan bağışı

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER) Başkanı Mustafa Kırteke, Irak’ta meydana gelen depremzede yaralılarının kan bağışı ihtiyacına destek olmak için dernek üyeleriyle birlikte kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Başkan Kırteke kan bağışı öncesi yaptığı açıklamada, “Öncelikle Kuzey Irak ve İran’da olan depremde ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum. Biz bu kan bağışını dernek olarak yapıyoruz. Kan bağışı her yıl yaptığımız bir sosyal faaliyettir. İnşallah sayımız her geçen yıl aratarak bu kan bağışını ‘kan verin can verin Biz her yıl bunu yapıyoruz, geçen yıl da yapmıştık. Geçen yıl 80 ünite bu yıl ise, biraz daha fazla olmasını bekliyoruz. Arkadaşlarda sağ olsun gerekli duyarlılığı gösterip, kan bağışında bulunuyorlar. Biz inşaat müttehitleri olarak buradayız ama dışarıdan gelen tanıdık arkadaşlar da oluyor. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında kan her zaman lazım ve bundan dolayı bu sosyal faaliyetlerimiz aralıklarla devam edecek” şeklinde konuştu.

STK’ları davet ediyoruz

STK’ları kan vermeye davet eden Kırteke, “Bu bir sosyal sorumluluktur. Sadece STK’lara mahsus değil, vatandaşların da bireysel olarak kan vermesini ve bu anlamada STK’ların da duyarlılık göstermesini dileriz. Bu kış aylarında kan ihtiyacı daha fazla olduğu için bu konulara biraz daha ilgi gösterilirse ülkemiz açısından sağlıklı olacağını düşünüyoruz. İran depreminin mutlaka kan vermede etkisi oldu. Çünkü orada müdahale eden Türk Kızılay’ı olduğu için biz de bundan etkilenerek kan bağışını hemen bugüne aldık ve ihtiyaç olur düşüncesiyle kan bağışında bulunduk. Aslına bakarsak kan vermek kişinin sağlığı açısından çok önemli. Bunda korkacak herhangi bir şey yok. Burada kan değerleri doktorlarımız tarafından ölçüm yapılarak belirleniyor. Kan vermek hem sağlık açısından hem de yararlarımız açısından önemlidir” dedi. Yapılan konuşmanın ardından dernek üyeleri tarafından kan bağışı gerçekleştirildi. Haber-Foto: Süveyda Keskin

Yorum Gönder