KUDÜS BİZİMDİR

Malatya’da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde, ABD’nin Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıma planına tepki amacıyla eylem gerçekleştirildi.

AGD Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre, “Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır” dedi.

TRUMP YANLIŞ YAPMAKTADIR

Malatya Soykan Meydanında toplanan dernek üyeleri, İsrail ve ABD aleyhine sloganlar attı. AGD Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarını açıklaması iki ülkeyi hiç ummadıkları bir sonuçla karşı karşıya bırakacağını savundu. Emre, “Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri, ABD ve İsrail’le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler, izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır” dedi.

KÜDÜS KADİM BİR İSLAM ŞEHRİDİR

Emre, “İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur. ABD ve İsrail, İslam ülkelerinin yöneticilerinden kendilerine dost edinmezler, sadece kullanırlar ve vakti gelince de çöpe atarlar. Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü, askeri ve bayrağını görmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

SAHİCİ YAPTIRIM BEKLİYORUZ

“Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir” diyen Tayyar Emre, “Böyle hadsiz ve hukuksuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir. Her Müslüman’ın Kudüs’e olan bağlılığının ve sadakatinin, hükümetlerin ABD ve İsrail’le olan ilişkilerinden daha kuvvetli olduğunu herkes görecektir. Şimdi biz İslam ülkelerinden, İslam ülkelerinin hükümetlerinden, içi boş kınamalar ya da lanet okumalar değil, sahici yaptırımlar bekliyoruz. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır” dedi. Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan grup sessizce dağıldı. Haber Merkezi-Foto:AA

Yorum Gönder