Kitap okuma bilinci aşılanıyor

Malatya Miraç Kültür Merkezi tarafından yürütülen “Kitap ve okuma bilinci faaliyetleri” konulu faaliyetlerine devam ediliyor.

Miraç Kültür Merkezi tarafından 2016-2017 yılı eğitim ve öğrenim döneminde başlattığı kitap okuma ve bilinci faaliyetlerinin 2017-2018 yılı eğitim ve öğretim dönemi içinde sürdürdüğü kaydedildi. Miraç Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Taş, “Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde 1. dönem 13 liseye yönelik; kitap okuma ve bilinci konulu konferanslar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışma kapsamında kendi sahasında uzman ve güçlü bir hitabet gücüne sahip araştırmacı-yazar Furkan Yılmaz Altunöz’ü davet ettik. Her gün günde 2 liseye ulaşmaya çalışıyoruz. Önce konferans sunumu yapıyoruz daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplıyoruz. Ayrıca yazarımız kitaplarından hediye ediyor. Yazar Yılmaz’ın şuana kadar 7 kitabı yayımlandı. Hepsi de güncel hayata hitap eden kitapların ayrıca ilgi gördüğünü söylemem mümkündür” dedi.

Gençlerle birlikte olmak güzel

Araştırmacı-Yazar Furkan Yılmaz Altınöz, “Öncelikle programın çok faydalı olduğunu söylemeliyim.  Aynı zamanda başarılı geçti. Gençlerle birlikte olmak çok güzel. Kitaplar bizim hem inanç kodlarımızda hem de tarih kodlarımızda yer alan bir değerdir. İlk insanla başlayan kitap olayı son nebiyle birlikte zirve yapmıştır. Fatih Sultan Mehmed’in gemileri karadan yürütmesi kitapların bilgi ve bilince dönüşmesi sonucu yani güce dönüşmesi sonucu olmuştur” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Yorum Gönder