Seçimlere güçlü gireceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Battalgazi İlçe Başkanlığı'nı ziyaretinde, kentteki ilçe kongrelerinin tamamlandığını, 2019'daki yerel seçimlere daha güçlü gireceklerini belirtti.

Ağbaba, Battalgazi ilçe başkanlığına seçilen Bahattin Öner’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni göreve gelen kadronun partiye yeni bir heyecan katacağını ve Battalgazi ilçesinde CHP’nin istenilen yere geleceğini kaydetti. Veli Ağbaba, "İçişleri Bakanı bir taraftan bizi, belediyelerimiz ile tehdit ediyor.  Bir taraftan, Malatya'dayız, Ataşehir Belediye Başkanı Malatyalı değerli bir arkadaşımız.  Arguvan'ın kardeş belediyesi Arguvan’a en büyük yatırımları yapıyor, kültür merkezi yapılıyor kardeş belediye kapsamında.  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden alınması tamamen siyasi bir operasyondur, tamamen Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik bir operasyondur. Bunun yolu yöntemi bellidir. Bizim belediyelerimizin tamamına yakınında nasıl ki Zabıta Müdürlüğü var nasıl ki belediye başkan yardımcılığı var bir tane de müfettiş odası var ve denetleniyor. Bunun bir siyasi karar olduğunu biliyoruz" dedi.

KUDÜS’E BÜYÜKELÇİLİK AÇIN

Son zamanlarda dünya gündeminde yer alan Kudüs’ün İsarail’in başkenti olma kararını da eleştiren Ağbaba, “İslam İşbirliği Teşkilatı İstanbul’da toplandı. Önemli bir karar aldı.  Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıma kararı aldı. Genel başkanımız bir çağrı yaptı. 'Derhal Doğu Kudüs'te bir büyükelçilik açın diye. Bizim de bunu desteklediğimizi söylemek istiyorum. Tabii Kudüs ile ilgili ABD'nin yaptığı şeye en güzel cevabın Malatya'dan verilmesi lazım. 2011'de, biliyorsunuz İsrail'i korumaya yönelik Kürecik'e füze kalkanı yapıldı. Bunu Obama, o dönemdeki başbakan, dışişleri bakanı itiraf etti. Buradan hükümete bir çağrı yapıyorum, eğer çok samimiyseniz Kudüs konusunda, Amerika'nın İsrail'i korumaya yönelik kurulmuş olan füze kalkanı derhal kapatılsın. Verilecek en güzel cevap budur ve biz de senin arkandayız. Basına yansıdı bu üste kaç tane asker var, kim var diye soruyoruz ‘Milli sır olduğunu’ söylüyorlar. Dış basın gelip girebiliyor ama bizi girmek istediğimizde giremezsin diyorlar. Kudüs için eylem yapanlar gelip Kürecik önünde de eylem yapsın" diye konuştu.

KİRAZ İSTERSE ADAY OLUR

Mevcut İl Başkanı Enver Kiraz’ın adaylığı ile ilgili olarak konuşan Veli Ağbaba, “Partimizin bu konudaki uygulaması bellidir. Aday olmak isteyen aday olur, olmak istemeyen de aday olmaz. Aday olma koşulları da bellidir. Partinin ilçe başkanları var, örgütü var, delegeleri var. Onlar kimi işaretlese o olur. Tüm ilçelerde kongremizi tamamladık. Birçok ilçede yeni arkadaşlarımız geldi, yeni heyecanla geldiler. Bu arkadaşlarımızın gerekeni yapacaklarına inanıyorum. Partimiz sıkıntı çıkmadan, kriz çıkmadan bunu rahat atlatacağından kuşku duymuyorum” şeklinde konuştu. Haber-Foto: Abuzer Adak

Yorum Gönder