Parti’nin lideri bellidir

İçinde geçtiğimiz süreçte 2019'a giderken herkesin hassas olması gerekir. Bu partinin lideri belli. AK Parti'nin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaşanan bir polemik var? Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna, “İçinde geçtiğimiz süreçte 2019'a giderken herkesin hassas olması gerekir. Bu partinin lideri belli. AK Parti'nin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Tüfenkci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya’daki bir otelde gazetecilerle buluştu. Toplantıda MHP ve AK Parti arasında görüşmeleri yürütecek olan ittifak komisyonunun üyelerinin belli olduğunu ifade eden Bakan Tüfenkci, “AK Parti’den 3 arkadaşımız Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle MHP’den de Devlet Bahçeli’nin görevlendirmesiyle 3 arkadaşın oluşturduğu 6 kişilik bir komisyon çalışmalara başlayacak. Özellikle milli mutabakat çerçevesinde Türkiye’nin yerli ve milli duruş gösterebilen, birliği beraberliği noktasında gerçekten bir şeyler yapması gerektiğini, dünyayı ve çevresinde gelişen olayları iyi okuyanların, Türkiye’nin geleceği için oluşturulan milli mutabakata gerçekten saygı duyup, sağduyulu kesim tarafında da büyük bir mutluluk oluşturdu” dedi.

BÜYÜME RAKAMLARINI REVİZE EDECEKLER

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ darbe gerişimi sonrası bazı kötü niyetli çevrelerin Türkiye ekonomisi aleyhine senarolar ürettiğini belirten Tüfenkci, “15 Temmuz’dan sonra oluşan ve bir takım çevrelerce de ısrarlı ve kötü niyetli olarak Türkiye’nin iflas ettiğini, borçlarını ödeyemeyeceğine, doların ve faizlerin inanılmaz yükseleceğine kadar bir takım kötü senaryolar içerisinde 2017’ye çok güçlü bir şekilde girdi. Türkiye’nin 2017’de yakalamış olduğu büyüme rakamları, dünyayı kıskandıracak hale geldi. 2016 yılında alelacele not kıranlar, Türkiye’nin büyüme performansını revize edenler, düşürenler 2017 yılında art arda revize rakamlarını açıkladıklarını ve netice itibariyle de esasında Türkiye’nin yakalamış olduğu performans karşısında utananlar, kendi itibarlarını korumak adına revizelerin yaptığını gördük. En sonda Dünya Bankası’nın Türkiye’nin büyüme rakamlarını revize ettiğini görüyoruz. 2018 yılında da Türkiye’nin büyüme rakamlarına inanamayanlar, aynı şekilde peş peşe büyüme rakamlarını revize edeceklerini göreceğiz” şeklinde konuştu.

FARKLI SÖYLEMLERDE BULUNMAMAK GEREKİR

Bir gazetecinin “11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaşanan bir polemik var? Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna da yanıt veren Tüfenkci, “İçinde geçtiğimiz süreçte 2019'a giderken herkesin hassas olması gerekir. Bu partinin lideri belli.  Ak Parti'nin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve biz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin 2023 hedeflerine giderken yol yürüyoruz. Bu yol, yürüyüşe engel olmak, bilerek veya bilmeyerek engel olmak veya bir takım hesapların çevresine girmek veya bir takım hesapları olanların hesaplarına ortak olmak gerçekten milli duruş veya gerektiren milli mutabakatların oluştuğu bu dönem içerisinde farklı senaryolara yol açacak söylemlerde bulunmaması gerekir. Bu partinin ilkeleri, bu partinin Genel Başkanı, bu partinin lideri, bu partinin 2019'daki Cumhurbaşkanı adayı belli olduğuna göre bu noktada söylenecek sözü Cumhurbaşkanımız zaten söyledi” ifadesinde bulundu.

OKUL PROJELERİ ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Tüfenkci toplantıda geçen yıl belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapımı tamamlanan yatırımlarla ilgili de bilgi aktardı. Tüfenkci kentteki eğitim ve sağlık alanında yapılacak yatırım ve projelerle ilgili, “300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 217 yataklı Onkoloji Hastanesi ve 45 yataklı Yeşilyurt Devlet Hastanesi ek binası şuan inşaat aşamasında. İnşallah bu yılın sonunda hizmete açacağız.  150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizin ihalesi yapıldı. En kısa sürede temelini atacağız. Bir hafta 10 gün içerisinde şantiyesini kurarak hastanemizi de inşallah süresi içinde bitireceğiz. 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi ve 100 yataklı Doğanşehir Devlet Hastanesi’nin ihalelerini de bu yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimize 32 derslikli Anadolu Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, Battalgazi ve Yeşilyurt’ta Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yeşilyurt Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Battalgazi Görme Engelliler Okulu projeleri üzerinde çalışılıyor” diye konuştu.

HUZUREVİ BU YIL BİTMİŞ OLACAK

Malatya’ya hızlı tren geleceğini bir kez daha dile getiren Bülent Tüfenkci, “Malatya’nın yüz akı projelerinden olan Hızlı Tren projesi için gayretlerimiz sonuç verdi. Etüt çalışmaları bitmek üzere. Allah nasip ederse 2018 yılı Yatırım Programına dâhil edeceğiz. Ve kısa sürede şantiyeyi kuracağız. Aynı zamanda Malatya-Elazığ arası hızlı tren projesinin etüt çalışmaları devam ediyor. Bu konunun da takipçisi olacağız. Mevcut havalimanının askeri havalimanı olması sivil havacılıkta aksaklıklara neden oluyor. İnşallah yeni bir sivil terminal yapılması noktasında Ulaştırma Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada 2018 yılı sonuna kadar Yeşilyurt ilçemizde Çocuk Destek Merkezi (DAP) projesini tamamlamış olacağız. Çocuk Destek Merkezi’ni huzurevi kampüsü içerisindeki alana yapmayı planlıyoruz. Battalgazi ilçemize ikinci Huzurevi’ni yapacağız. İnşallah bu yılsonunda yada 2019 yılı başında tamamlamayı planlıyoruz” ifadesinde bulundu. Toplantıya Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, daire ve kurum müdürleri, STK temsilcileri ve gazeteciler katıldı. Haber-Foto: Hanifi Evren

Yorum Gönder