Yamalı bohçaya döndü

Saadet Partisi Malatya İl başkanlığı tarafından genişletilmiş il divanı toplantısı yapıldı.

Saadet Partisi (SP) Mart ayı Malatya Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk, “1982 anayasası bilindiği gibi bir darbe anayasasıdır. Biz buna karşı çıktık. Bu anayasaya 17 defa yama yapıldı. 18. yamayı da 16 Nisan tarihinde yapacağız” dedi.

Asiltürk, partisinin Malatya İl teşkilatı binasında gerçekleştirilen divan toplantısında yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da yapılacak referandumu sert bir dille eleştirdi. Başkan Asiltürk, “1982 anayasası bilindiği gibi bir darbe anayasasıdır. Biz buna karşı çıktık. Bu anayasaya 17 defa yama yapıldı. 18. Yamayı da 16 Nisan tarihinde yapacağız. Dolayısıyla yapılacak anayasa sivil bir anayasa değildir. Cumhurbaşkanının tek başında ülkeyi yönetmesi için yapılan bir yamadır. Allah rızası için bu taslak içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ilgilendiren, onların lehine tek bir kelime yer almamaktadır. Bu anayasa tek bir insanın yetkisini arttırmak için yapılıyor” görüşünü savundu.

Ülkeyi karanlığa sürüklüyorlar

Asiltürk, “Bu anayasa, Avrupa Birliği ve İsrail Siyonizmi için yapılıyor. Bunun için 18. maddeyi pazarlıyorlar” iddiasında bulunarak bu nedenle referandumda hayır oyu vereceklerini söyledi. Hollanda başta olmak üzere, AB ülkelerinde, Ortadoğu’da meydana gelen olaylara da değinen Başkan Asiltürk, SP’nin merhum lideri Necmettin Erbakan’ın İslam Birliği kurulması, D-8’lerin hayata geçirilmesi gibi projelerin görmemezlikten gelindiğini belirterek, “Bunlar tabanın gazını alıyorlar. Zihinleri bulandırmak için konuşuyorlar. Yaptıkları hoş bir şey değil. Kendilerinin bile içini açıklayamadıkları maddelerle ülkeyi karanlığa sürüklüyorlar” şeklinde konuştu.

İncirliği kapatın

Asiltürk, konuşmasının sonunda ülke ekonomisinin iyi gitmediğini savunarak, “TÜİK verilerine göre işsizlik oranı 11.7 ve ekonomik işsizlik büyüyor. Bunlar resmi istekilere yansıyan rakamlar. Her 4 gençten bir tanesi işsiz” dedi. Varlık Fonu’nun ne amaçla kurulduğunu bilmediklerini ifade eden Asiltürk, Ortadoğu’da meydana gelen olaylarda Türkiye’nin yeterince aktif olmadığını savundu. Münbiç’te PYD’ye prim verildiğini ABD’nin Türkiye’yi dinlemediğini ileri süren Asiltürk, gerekirse İncirlik üssü ve NATO’ya ait tesis ve radarlarında kapatılmasını istedi.  Haber-Foto: Hacı Bayram Gür- A.Vahap Kaygusuz

Yorum Gönder