İstikrar için evet

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, “16 Nisan'da millet, istikrar, istiklal ve istikbal için 'evet' diyerek yeni bir sistemin inşacısı olacaktır” dedi.

Yıldırım, sendika binasında Memur Sen'e bağlı sendika kollarının temsilcileriyle yaptığı basın açıklamasında, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Memur-Sen olarak, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği halk oylamasında gereken sorumluluğu aldıklarını belirterek, “Biz ülkemizin geleceğini belirleyecek bir referandum sürecinde kayıtsız kalamazdık, kayıtsız kalmadık ve Genel Merkezimizin öncülüğünde ‘Memur-Sen’e Davet, Tercihimiz Evet’ programları yaptık. Biz bu memleketin refahı için, geleceği için ter döken büyük bir teşkilat olarak bir köşeye çekilip sessizce tüm bu olanları izleyemeyiz. Bugün sessiz kalırsak yarın iş işten geçtikten sonra nasıl haykırabiliriz? Memur-Sen camiası olarak biz 15 Temmuz’dan sonra bir ay boyunca demokrasi nöbetlerinde meydanlarda olduk. Bu nöbetimiz 16 Nisan’a kadar sürecektir. 16 Nisan’da millet, istikrar, istiklal ve istikbal için ‘Evet’ diyerek yeni bir sistemin inşacısı olacaktır. Bu ‘Evet’ yeniden adil bir dünya idealimizin de başlangıcı olacaktır. Batı’nın karşı çıkış nedeni de budur. Batının önümüze barikatlar kurmasının amacı da budur. Yani batı küresel sömürü sisteminin değişmesini istemiyor. Sistemlerini sallayan sesin Türkiye’den yükseldiğini görüyor. Onun için hayır cephesinde yer alıyor” dedi.

Kardeşliğimiz için evet diyoruz

Kerem Yıldırım, “Biz ise Çanakkale ruhunu millet olarak yeniden yaşamak, unutanlara ve unutturanlara hatırlatmak için ayaktayız, emeğin değerini korumak için evet diyoruz. Emperyalistlerin oyunlarını bozmak için evet diyoruz. Birliğimiz ve kardeşliğimiz için evet diyoruz. Milletimizin 15 Temmuz’da göstermiş olduğu fedakarlığın akamete uğramaması için evet diyoruz. Lider ülke olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’mizin dimdik ayakta durması için evet diyoruz. Bir daha 28 Şubat gibi ahlaksız darbeler yaşanmaması için evet diyoruz. İstiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmak için güçlü bir şekilde evet diyoruz” şeklinde konuştu. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü de kutlayan Yıldırım, 102 yıl önce sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenlerin, milletin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir yenilgi aldıklarını hatırlattı. Yıldırım, “Ancak yenilgiden ders çıkarmamış olacaklar ki 101 yıl sonra taşeronları ile birlikte alçak uçuşlarla, tank ve tüfeklerle yeniden geldiler. Yine unutmuşlardı! Bu aziz milletin hangi şart altında olursa olsun esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini akıllarına getirmemişlerdi. Millet, unuttukları zaferi 15 Temmuz’da emperyalizme, Siyonizm’e ve taşeronlarına yeniden hatırlattı, asla unutamayacakları tarihi bir ders verdi” şeklinde konuştu. Toplantıya Eğitim-Bir-Sen Malatya Kadın Kolları Komisyonu Başkanvekili Sultan Alan da katıldı. Haber-Foto: Abuzer Adak-A. Vahap Kaygusuz

Yorum Gönder