Kafe baskınında 2 ölü

Malatya’da bir kafeye gerçekleştirilen silahlı baskında ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü 10 kişi yaralandı.

Malatya’da bir kafeye gerçekleştirilen silahlı baskında ilk belirlemelere göre Hakan Kaba ve Burak Akpınar'ın yaşamını yitirirken 10 kişi de yaralandı. 

Malatya’da akşam saatlerinde Kanalboyunda bir kafeteryada gerçekleşen olayda karşılıklı yaşanan silahlı çatışmada 11 kişi yaralandı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edilirken kafe içerisinden ilk belirlemelere göre 11 yaralı çıkarıldı. Yaralılardan Burak A., Hakan K. ve Serdar Ö. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken diğer 9 yaralı tedavi altına alındı.

Yaralılar İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.  Olayın yaşandığı cadde yaya ve araç trafiğine kapatılırken polis ekipleri saldırıyı gerçekleştirdikleri ileri sürülen şüphelileri yakalamak için çalışma başlatıldı. 

Malatya Valisi Mustafa Toprak olayla ilgili olarak Twitter hesabında yaptığı açıklamada olayla ilgili şu bilgileri paylaştı. "Kanal boyundaki müessif olayla ilgili olarak olaya karışan bütün şahıslar "10'u yaralı toplam 18 kişi" gözaltına alınmıştır. Hiçbir kanunsuz olaya,çeteleşmeye ve organize olaya alan bırakılması mümkün değildir.Vatandaşlarımız müsterih olsun ki tedbirler alınmıştır."


Haber Merkezi - (IHA)

Yorum Gönder