Özal ve Hamido'yu Rahmetle anıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ve Eski belediye Başkanlarından Şehit Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Başkan Çakır, Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın 24. ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Tarih boyunca her zaman önemli devlet, siyaset, bilim ve sanat adamları yetiştiren Malatya’mız, 24 yıl önce kaybettiğimiz 8. Cumhurbaşkanı hemşehrimiz merhum Turgut Özal ile her zaman onur ve gurur duymuştur. Turgut Özal bu topraklarda doğup, büyüyen, Türkiye’de standartları değiştiren, milletimizin yetiştirdiği değerli bir lider, siyaset ve devlet adamıydı. O, bir elinde bilgisayar, diğer elinde Kur’an ile bilim ve teknolojiyi yakından takip eden ufku geniş bir liderdi. Merhum Özal, Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için büyük hamlelere imza atmıştır. Şahsiyeti, fikirleri, idealleri, başarıları ve Türkiye’nin önünü açan hizmetleriyle Türk siyasi hayatına damgasını vuran Özal, başta Malatyalılar olmak üzere milletimizin engin sevgisine mazhar olmuştur. Halkımız, ülkesine ve milletine hizmet eden Turgut Özal’ı daima rahmetle anacak ve asla unutmayacaktır. Hemşehrisi olmakla gurur duyduğumuz 8. Cumhurbaşkanı, hemşehrimiz merhum Turgut Özal’ı ölümünün 24. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi. 


Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden Malatya eski Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Başkan Çakır, Hamit Fendoğlu’nun şehadetinin 39. Yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Ülkemizde siyasi istikrarsızlık ve iç karışıklık için dün olduğu gibi bugünde bazı şer odakları haince ve alçakça terör eylemleri yapmaktadır. Bu kapsamda birçok vatan evladı şehit olmuştur. Bunlardan biride dönemin Malatya Belediye Başkanı merhum Hamit Fendoğlu’dur. Her zaman olduğu gibi bugün de milletimiz, birlik, beraberlik ve kardeşlik değerlerini ön plana çıkararak, bu şer odaklarına asla müsaade etmeyecektir. Halkımızın kalbinde müstesna bir yer edinen eski Belediye Başkanımız Hamit Fendoğlu’nu ve olayda hayatını kaybeden yakınlarını rahmetle anıyor, haince yapılan saldırıyı bir kez daha lanetliyoruz” ifadelerine yer verdi. Bülten

Yorum Gönder