Çalışmalarını kitapla tanıttı

Yeşilyurt Belediyesi 180 sayfa lüks ofset baskı tekniğiyle hazırlanan tanıtım kitabı çıkarttı. Kitabın önsözü ise Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yazısı ile başlıyor.

“Hep birlikte Yeşilyurt” teması ile yayınlanan kitapta, Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kronolojik bir şekilde yer alıyor. Kitapta 30 Mar 2014 tarihinde yapılan Mahalli idareler seçiminden sonra göreve gelen, Başkan Hacı Uğur Polat yönetimindeki belediye çalışmaları anlatılıyor. 6 başlık altında özetlenen kitapta şu başlıklar yer alıyor: “ Yatırımlar, Hep birlikte Yeşilyurt, İştiraklerimiz, Temiz çevre sağlıklı toplum, Sosyal Kültürel ve Sanatsal çalışmalarımız ve Sportif faaliyetler.”

Yatırımlar bölümünde; Beylerderesi Şehir Parkı, Yeşilyurt Kent Konseyi binası, Medeniyet ve sanat araştırmaları merkezi, Esma Biltacı Kültür ve Sanat Merkezi, Ömer Halisdemir Yeşiltepe binası, 11 adet muhtar evi, asfalt plent tesisleri, Şehit Ramazan Sarıkaya Parkı, Beylerderesi Düğün Salonu, Ahmet Atılgan Parkı, Fethi Gemuhluoğlu bilgi evi, Çocuk Sokağı, Trafik eğitim parkı, Fen İşleri Koordinasyon Merkezi, 69 Park, Güngörmüşler Konağı, Araç filosu, Gedik Mahallesi, Kentpark, Yeşilyurt Kent Park, Gedik Gençlik Merkezi, kaldırım ve asfalt çalışmaları, bisiklet yolu, Recai Kutan Parkı, Engelsiz Park, seyir kulesi, Gedik cezaevi, Emanet Çarşısı, Semt pazarı, Meydan düzenlemeleri Yeşilyurt Spor Kompleksi gibi çalışmalar yer alıyor. İştiraklerimiz bölümünde ise; Yeşilyurt teknoloji iş geliştirme ve girişim hizmetleri, İŞGEM’in faaliyet alanları ile Yeşilyurt belediyesi tarafından kurulan Yeşilyurt İnşaat hakkında okuyuculara bilgiler veriliyor. Temiz çevre ve sağlıklı toplum bölümünde ise ‘Önceliğimiz temiz ve huzurlu bir yaşam ve Temizlikte örnek belediye’ sloganıyla yapılan çalışmalar gözler önüne seriliyor, Bu amaçla ibadethanelerde, park ve bahçelerde cadde ve sokaklarda yapılan temizlikler ile uygulamalı bahçe çalışmaları peyzaj konularında okuyucuları bilgi aktarılıyor. Sosyal kültürel ve sanatsal çalışmalarımız adı altında ise Yeşilyurt belediyesi tarafından yapılan konferans panel ve etkinliklerle sempozyumlar, şenlikler, çalıştaylar, düzenlenen fuarlar seminer ve konferanslar dile getiriliyor. Sportif faaliyetler bölümünde ise Yeşilyurt Beldespor’un bölgesel amatör Lig'de başarılı çalışmalara imza attığı kaydedilerek buna paralel olarak düzenlenen turnuvalara bir yer veriliyor. Haber-Foto: A.Vahap Kaygusuz

Yorum Gönder