Kesintiler son bulacak

Yazıhan’da bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını tamamladı.

Fırat EDAŞ, hizmet verdiği il ve ilçelerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, elektrik kesintisi yaşanan Yazıhan’da bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışmalar sonucunda bölgede elektrik kesintisi ve arızalar da son buldu.

Fırat EDAŞ’ın hizmet verdiği il ve ilçelerde sürekli ve kesintisiz enerji sunmak için yaptığı yatırım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, ilçede yürüttüğü bakım onarım ve yenileme çalışmalarını tamamladı. Yazıhan ilçesinin enerji nakil hattının üçte ikilik bölümünü oluşturan Bereketli ve Kömüşhan fideri, ağaçlık bir bölgede yer aldığından sürekli elektrik kesintileri yaşanıyordu. Yapılan bu bakım ve onarım işleri ile kesintiler ve arızalar sona erdi.  Sürekli ve kaliteli enerjiye kavuşan ilçe halkı da çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Ağaç Direkler Yenilendi

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, ilk olarak ağaçlık bölgede yer alan kullanım ömrünü tamamlamış, kısa ağaç direkleri yeniledi. Direklerdeki tellerin gergisi yapılarak izolatörlere bakım yapıldı. Bu yenileme çalışmalarıyla sürekli ve kesintisiz elektrik hizmeti sağlandı. Sürekli ve kaliteli elektriğe kavuşan ilçe halkı da çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Bülten

Yorum Gönder