Kuluncak’ta okul onardılar

Gençlik İyi’ye Gidiyor, Gençlik İyiliğe Gidiyor, teması ile çalışmalarını sürdüren ‘Hayata Dokunuş ‘ derneği mensupları Kuluncak Aşağı Sultanlı ilkokulunda onarım çalışması yaptı.

Merkezi Malatya’da olan, Hayata Dokunuş Derneği Genel Başkanı Ali Morel, yaptıkları projeyi hayata geçirerek, program dahilinde belirledikleri okullarda güzelleştirme çalışmaları yapıyor. Çalışmalar esnasında öğretmen, öğrenci ve velilerle bir araya gelerek çalıştıklarını kaydeden Başkan Ali Morel, böylelikle hayata dokunduklarını ifade ederek; “"Yaptığımız her çalışmamızı gözlerimiz dolarak yapıyoruz. Peygamber Efendimiz Muhammed (SAV)  bir hadisi vardır. 'Şeytan tek başına olanla, iki kişi beraber olana sıkıntı verir. Eğer üç kişi olurlarsa onlara sıkıntı veremez.' Diyor. Biz de bu düstur ile hareket ediyoruz. Hamdolsun, Biz bir değil, iki değil yüzlerce kişiyiz. Gönül rahatlığımız ve birliğimiz bundan gelmektedir. Gönlümüz rahat. Çünkü her gün yeni bir çocuğun gülüşünün sebebi olmak onların yanında olmak işte bizim tek meselemiz bu mağdurun yanında olmak. Onların dertlerine bir nebze de olsa derman olabilmektir şeklinde konuşarak duygularını paylaştı.

Kuluncak Aşağı Sultanlı İlkokulunda yaptıkları çalışmaların, okul öğretmeni, öğrencileri ve köy gençlerinin de ilgisini çektiğini söyleyen Başkan Morel, Okul öğretmeni ve köy gençlerinin de kendilerine eşlik etmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek onlara da teşekkür etti.

Haber Merkezi  

Yorum Gönder