Meydanlarda olacağız

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) Başkanı İhsan Akın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde MATHAP olarak yine meydanlarda olacaklarını söyledi.

İhsan Akın, Birlik binasında MATHAP üyeleri ile bir araya gelerek yaptığı basın toplantısında, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde herkesi Millet Meydanında toplanmaya davet etti. Akın, 15 Temmuz kalkışmasının ilk dakikalarından itibaren, alanlara çıktıklarını belirterek, “Bu anlamda ilk olarak 40 bin üyemize mesaj atarak alanlara davet ettik. Üyelerimizle birlikte ilk anlardan itibaren meydanlarda yer alarak, devletinizim, cumhurbaşkanımızın, hükümetimiz yanında yer aldık ve almaya da devam ediyoruz” dedi. Akın, “Malatya Tarım ve Hayvancılık platformu (MATHAP) oda, birlik, kooperatif, dernek başkanları,  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte toplantımızın nedeni 15 Temmuz darbe girişimi yıldönümü nedeniyle yapılacak etkinlikler hakkında kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Bu anlamda kamuoyuna bir davetimiz var. 14 ve 15 Temmuz 2017 tarihlerinde 15 Temmuz Millet Meydanında yani Valilik önünde üreticilerimizi çiftçilerimizi yetiştiricilerimizi alana davet ediyoruz. 15 Temmuz’u hatırlatma anlamında, unutmamak anlamında, o günün anısına, 15 Temmuzların yarın bir daha yaşanmaması temennisiyle çiftçilerimizi, üreticilerimizi, yetiştiricilerimizi ve bütün halkımızı programımıza bütün kurum ve kuruluşların el birliği ile yapılan bu programımıza da bekliyoruz” dedi.

Ülkemiz üzerinde oyunlar var

Türkiye’nin üzerinde birçok oyun oynandığına vurgu yapan Akın, “Bu oyunlarda biliyorsunuz hem içerideki hem de dışarıdaki terör örgütlerinin destek vermesi ve bazı ülkelerinde içerideki insanları kendi ajanları ile birlikte işbirliği yaparak ortalığı karıştırmasıdır.  Bu anlamda da böyle bir günde inşallah birliktelik pozu vermek adına katılımın en yüksek seviyede olması için alana bekliyoruz. Zaten üyelerimize bu anlamda mesaj atacağız. Platform olarak bütün oda, birlik ve dernek olarak herkes kendi üyelerini davet edecek ve yaklaşık 40 bine yakın üyemize mesaj atacağız. Millet meydanına yetiştiricilerimizi, çiftçilerimizi üreticilerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.

Üretmeye devam edeceğiz

Başkan Akın, “Böyle bir talihsiz olayın bir daha yaşanmamasını yüce Allah'tan temenni ediyoruz. Yaklaşık 250 tane şehidimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz Ayrıca binlerce gazimiz var Gazilerimize Allah'tan şifa diliyoruz. Böyle bir günün bir daha yaşanmamasını yüce Allah'tan niyaz ediyoruz. Ülkemiz için, geleceğimiz için yapmamız gereken şudur. Bizler içimize nifak sokmaya çalışan hiçbir terör örgütüne imkân vermemek adına birlikteliğimizi koruyacağız. Sadece sağcısı, solcusu, yolcusu hep bir olacağız birlikte olacağız, beraber olacağız, üretimimizi artıracağız. Dışarıya bağımlı olmamak adına da yine sahadaki çalışmalarımıza üretimimizi yapmamız gereken işi de en iyi şekilde yapacağız. Gıda ve su biliyorsunuz vazgeçilmezimizdir. Bu anlamda işimizi aksatmadan da üretimimiz de devam edeceğiz. O gün de muhakkak bu programa katılacak ülkemizin yanında olduğumuzu hükümetimizin Cumhurbaşkanımızın ve milletimizi yanında olduğumuzu orada birebir göstereceğiz destekleyeceğiz. Bütün katılan arkadaşlarımıza burada destek veren üyelerinden mesaj atacak olan platform üyesi arkadaşlarımıza tüm çiftçilerimize şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Haber-Foto: Süveyda Keskin- A.Vahap Kaygusuz

Yorum Gönder