Diriliş destanı yazdınız

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Dolayısıyla Şehit Yakını ve Gaziler onuruna Dede Korkut restoranda yemekli toplantı düzenlendi.

Toplantıya Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile bazı daire amirleri, Kurum ve Kuruluş temsilcileri katıldı. Programa Konuşmacı olarak Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Daire Başkanı hemşerimiz Engin Demir katıldı. Şehit aileleri ile bir araya gelmek için Ankara’dan özel olarak iliize gelen Engin Demir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya adına sevgi ve selam getirdiğini söyledi.

İşgal hareketi yaşadık

Engin Demir tarafından yapılan konuşma davetliler tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi. Demir konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “Tarihte benzeri görülmemiş bu hain saldırıyı, milletimiz üstün cesareti ve kahramanlığı ile bir diriliş destanı haline getirmiş, milli birlik ve beraberlik günü olarak anmamıza imkan tanımıştır. 15 Temmuz, Türkiye’ye diz çöktürmek için yapılmış bir işgal hareketidir. Ve bu aziz millet, hiçbir güce boyun eğemeyeceğini, hiçbir baskıya razı olmadığını, hiçbir sultayı kabul etmeyeceğini en güçlü biçimde ortaya koymuştur. Vatan uğrunda canını feda eden 250 şehidimiz ve yaralanan 2193 gazimiz bu güçlü iradenin en büyük delilidir.

Onurlu duruş sayesinde direniş destanı yadınız

Ülkemizi parçalamaya dönük bu çirkin saldırı, milletimizin onurlu duruşuyla bir milli direniş destanı haline gelmiştir. Meydanlara çıkan milyonlarca vatan evladı, tarihin akışını değiştiren bir karara imza atmıştır. O karar, bu topraklarda milli iradenin ebediyet kazanmasıdır. Bin yıllık medeniyet birikimi üzerinde yükselen Türkiye’nin yolundan asla vazgeçmeyeceği 15 Temmuz’da kesinlik kazanmıştır. İhanet çetesinin yerli ve yabancı uzantılarının bütün beklentileri boşa çıkmıştır. Bu millet bekasına yönelen saldırılar karşısında tek yumruk olarak, bütün dünyaya halk iradesinin gücünü ve önemini göstermiştir.

15 Temmuz diriliş günüdür

15 Temmuz bizim için, yeniden diriliş günüdür. Milli iradenin gücünü ve önemini hatırlatan bir gündür. Şehitlerimizin bütün vakarıyla aramızda olduğunu gösteren bir gündür. Gazilerimizin kahramanlığını zihinlerde canlı tutan bir gündür. Bu milletin bütün kirli tezgâhlara rağmen bir ve bütün olduğunu gösteren bir gündür. Bugün milletimizin şehitlerini, gazilerini ve onların ailelerini asla unutmadığını gösteren bir gündür. 

Sizlerle bir arada olmak bize onurdur

Bildiğiniz gibi Bakanlık olarak şehit aileleri ve gazilerimizle her fırsatta bir araya geliyoruz. Şehit aileleri ve gazilerle bir arada durmak, onların taleplerini yerine getirmek bizim için onurdur. Şehitlerimizin hatırasını yaşatmaktan onur duyuyoruz. Onların bize emanet ettiği ailelerine hizmet etmekten gurur duyuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün birlik ve beraberliğimize, demokrasimize güç katmasını diliyorum. Bu vesileyle, tarih boyunca vatan savunmasında canını esirgemeyen kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; Gazilerimize de hayırlı bir ömür diliyorum. Bu programa katılımlarınızdan dolayı da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına sizlere teşekkür ediyor; saygılarımı sunuyorum.”

Haber Merkezi 

Yorum Gönder