Geri sayım başladı

Evkur Yeni Malatyaspor’un kadar kadro yapısında yer alan oyuncuların artık lider takımın oyuncuları gibi performans ortaya koymaları mutlu sona ulaşma noktasında büyük önem taşıyor.

Manisaspor karşısında Sadık Çiftpınar, Ayite, Osman Fırat gibi sistem oyuncularının olmamasına rağmen üsütn bir oyun sonrası gelen galibiyet bu takımın liderliği ve şampiyonluğu hak ettiğini gösteriyor.

Uzun bir aradan sonra takımdaki yerini alan Michael Pererie’nin performansı kadar, savunmanın solunda görevlendirilen Ferhat Kiraz’ın maçın başında sakatlanıp oyundan çıkması sonrasında bile takımın hem savunmada hemde hücumda lider takıma yakışır bir oyun ortaya koyması ligin en enteresan takımı Manisaspor’un son haftalardaki performansının düşmesi için yeterli nedenlerin başında geliyordu.

Ferhat Kiraz’ın yerine görev yapan Rahman Buğra Çağıran’ın hem hücumda hemde savunmada Dialiba Diabang, Sezer Özmen ve Sedat Ağçay yardımları sonrasında ortaya koyduğu performans ev sahibi ekibin dengelerini bozdu.

Caner Arıca’nın bölgesinde fazla etkili olamayacağını anlayan ev sahibi ekip Evkur Yeni Malatyaspor’un sol bölgesine en etkili oyuncuları olan İsmail Haktan Odabaşı ‘yi göndererek etkili olmayı düşündüler.

Fakat Rahman Buğra Çağıran ve Sezer Özmen’in o bölgeyi iyi kontrol etmeleri alınan galibiyetin kilit noktasını oluşturdu.

Maçın ilk bölümlerinde Manisaspor’un önde yaptığı baskı daha önceki maçlarda sıkça görmüştük.

Bu baskı onlara Eskişehir maçında farklı bir galibiyet getirmişti.

Fakat Evkur Yeni Malatyaspor maçında bunu tekrarlamaları ve başarılı olma şansları hiç olmadı.

Sedat Ağcay ve Azubike orta sahayı yine iyi kontrol edince ev sahibi ekibin topu önde tutma düşüncesi kendilerine avantaj değil dezavantaj getirdi.

Evkur Yeni Malatyaspor’da artık hangi oyuncu görev yaparsa yapsın ortaya koyduğu futbol asla değişmiyor.

Savunmanın önemli ismi Sadık Çiftpınar’ın yerine görev yapan Sezer Özmen Murat Akça ile birlikte mükemmel bir oyun ortaya koydu.

Caner Arıca tam olarak iyileşmeden yine bilinen oyun temposuyla maçı tamamladı.

Bu işlerin olmasına doğrudan katkı yapan simlerin başında Azubike geliyor.

Sahada nerde bir sıkıntı var hemen orada Azubike yerini alıyor.

Sedat Ağçay tecrübesi ve lider oyuncu rolünü sahaya yansıtınca Azubike’nın maç performansı daha yukarıya çıkıyor.

Ayite bu takımın hücum yönü için çok önemli bir oyuncu.

Caner Arıca’nın etkili kanat atakları sonrası ve orta sahadan savunmanın arkasına atılan toplarda rakip savunmayı sıkıntılara sokan Ayite’nın olmadığı maçta Eren Tozlu benzer işleri yaparak galibiyetlere katkı sunmaya devam ediyor.

Kenar hücum oyuncuları Michael Pererie ve Dialiba Diabang hücum yönlerinin yanı sıra savunmaya yaptıkları destek ev sahibi takımın etki alanını kısıtlı hale getirdi.

Manisaspor için ligin en ilginç takımı yakıştırması yapanlar bu maçta yine bir sürprizin olacağını düşünüyorlardı.

Özellikle deplasman maçlarında farklı bir oyun sistemiyle sahada yer alıyorlar.

Evkur Yeni Malatyaspor’un ideal kadrosunun değişiklikler gösterdiği ligin ilk yarsında yaşadığı puan kayıpları artık geride kalmış gözüküyor.

Fizik olarak çok iyi konumdalar.

Milli maçlar dolayısıyla lige verilen ara ilca gibi gelecek.

Sadık Çiftpınar, Ayite, Ferhat Kiraz’ın takıma katılmalarıyla Evkur Yeni Malatyaspor kalan haftalarda puan farkını daha da açabilir.  

Yorum Gönder