BİZ KAYBETTİK..!

PTT 1.liginin en iyi takımı olan Evkur Yeni Malatyaspor, son 2 haftada aldığı mağlubiyetlerle klasmandaki en yakın takipçilerini iştahlandırdı.!

Ligin şampiyonluk favorisi Eskişehirspor'u, uzun bir aradan sonra kendi evinde taraftarları ile buluşarak ağırlayan Evkur Yeni Malatyaspor, rakibine yaptığı 8 puanlık farkın getirisini kullanamayarak, kendisini maceraya attı.!

Zaferlerin kazanılması, Arena daki mücadele kadar teknik, taktik ve akıl ile de kazanılabiliyor, hatta ve hatta, kaçarkende kazanılabiliyor.!

Ulusal medyanın iteklediği Eskişehirspor ile arasındaki 8 puanlık farkın korunmasını hesaplayamayan sarı-siyahlıların teknik patronu İrfan Buz, gerek sahaya sürdüğü ilk on bir ile gerekse de oyuncu değişikliği ile müsabakanın kaybedilmesinde ve aradaki 8 puanlık farkın 5 puana düşmesinde etkin rol oynadı.!

Orta sahanın dinamosu Azubuke'nin cezalı olması ve 3 haftadır takımdan ayrı olan Sadık Çiftpınar, Murat Akça ve Ferhat Kiraz'ın ilk on birde başlaması, sarı-siyahlılara ağır fatura kestirdi.! Maç eksikliği kavramının futbolda ne kadar önem arz ettiğini bir kez daha görmüş olduk.! Rakip takım sahasında topu ayakta tutan ve etkili oynayan İrfan Başaran'ı, 2. yarının hemen başında oyundan alan irfan Buz, ne yaptığını sanırım kendisi de bilmiyordu.! Savunmamızın, sezonun en kötü futbolunu oynadığını sanırım herkes gibi teknik patronda kabullenmiştir.!

Ligin tecrübeli takımlarından Eskişehirspor'a karşı temkinli ve kontrollü başlaması gerekirken, müsabakanın başında sadece taarruzu düşünmesi, sahadan boynu bükük ayrılacağımızı gösteriyordu. Rakibin, galibiyetin haricinde bir çıkış yolunun olmadığını düşünmemek ve bu yönde taktiksel oyun sistemi üretmemek, teknik patron irfan Buz'un hırsıydı diyebilirim. Bu önemli Müsabakada beraberlik ile ayrılmanın sarı-siyahlıları, bir üst lige çıkartacak neticenin sahibi olacağını hesaplayamayan teknik patronun, psikolojik halini merak ediyorum?

Kısacası, Eskişehirspor'un teknik patronu Mustafa Denizli, tecrübesi ile maçı kazanırken, Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörü İrfan Buz'da tecrübesizliğinin neticesinde kaybetti.!

Evkur Yeni Malatyaspor taraftarları, hasret kaldıkları takımlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşamak ve takımlarını desteklemek için, İnönü stadyumunu tıka basa doldurmuşlardı. Takımlarının mağlup olması, stadyumdan boynu bükük ayrılmalarına sebebiyet verdi.

Sonuç itibari ile Eskişehirspor, bizi mağlup etmemiştir, biz mağlubiyeti almışızdır..!

Kendisi gibi bir üst lige çıkma hedefinde olan takımlara karşı üstünlük kuramayan Evkur Yeni Malatyaspor, ligde kalan müsabakaların çok zorlu olduğunu sanırım biliyordur.!

Ligde artık bende şampiyonluğun ortağıyım diyen Giresunspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Evkur Yeni Malatyaspor'un, bu müsabakada hata yapma lüksü kalmamıştır.! Bu müsabakada alacağı mağlubiyet, değil lig şampiyonluğunu, play-off'u da tehlikeye sokacaktır.!

Ligin gelinen noktasında bir üst lige çıkacak ilk iki takımın hangileri olacağını kestirmek mümkün gözükmüyor.!

Ligin en iyi takımının Evkur Yeni Malatyaspor'un olduğunu her daim yazılarımda belirtmiş birisi olarak, camianın yekvücutluğunu koruması gerektiğini ve en yakın rakibine 5 puanlık farkın çok önemli bir fark olduğunu yineliyorum. Giresunspor karşılaşmasında alınacak beraberliğin bile bizi yine çok iddialı konumda tutacaktır. Teknik patron İrfan Buz ve askerlerine güvenim tamdır.! Bu takımın ama öyle ama böyle, bir üst lige çıkacağına yürekten inanıyorum. Camianın, kötü günde de takımına sahip çıkacağına ve desteğini artırarak vereceğinden zerre kadar şüphem yoktur. Çünkü başka takımımız Yok..!

Yorum Gönder