DÖNÜŞ ALLAH’ADIR

 “Genç Osman” Rabbine yürüdü.

Osman Özkul dünya hayatını noktaladı.

“Her Nefis Ölümü Tadacaktır. Kıyamet günü mükâfatlarınız size eksiksiz verilecektir. Kim ki hemen ateşin elinden çekilip kurtarılır da Cennete girerse, işte o kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı zevkten başka bir şey değildir.” Âl-imrân Suresi Ayet 185

Merhum Genç Osman’ın dünya hayatı 1938’de başladı ve 18 Nisan 2017’de son buldu.

Merhum Genç Osman’a Allah’tan Rahmet ve Mağfiret dilerim. İnşallah mekânı Cennet olur.

Merhum Genç Osman Ağabeyimizin çocukları Nurettin, Mustafa, Abdullah, Muhammed, Sait, Ahmet Nadir, Selâme ve Meymune Kardeşlerime, yakın akrabalarına ve tüm sevenlerine Allah’tan Sabrı-cemil dilerim.

Merhum Genç Osman Ağabeyimizle tanışmamız 1969 yıllarına dayanır. Merhum Ağabeyimizle Sönmez Kitap evinde tanışmıştık. Malatya’mızda Dini eserler satan tek bir kitap evi vardı, O’da Sönmez Kitap eviydi.

O gün ki Mütedeyyin Müslümanlar, genel olarak bu kitap evini uğrak yerleri yapmışlardı.

Meşhur Mehmet Emin Yalman hadisesi ile ilişkilendirilen Sönmez Kitap evinin sahibi Hüseyin Yabancı’nın bu iş yeri, Söğütlü Camiinin Yan tarafında bulunuyordu. Namaza gelip-giden Mütedeyyin Müslümanların buluştuğu ve tanıştığı önemli mekanlardan biriydi. Bu vesile ile Merhum Hüseyin Yabancı’ya Allahtan Rahmet ve Mağfiret dilerim. Bende bu mekânda Merhum Genç Osman Ağabeyle tanışmıştım. O günden bugüne ilişkilerimiz samimi bir havada devam etti. Malatya Akpınar Semtinde Müstakil olarak 1983 yılında Medine Mescidinde Kıldırdığımız Cuma Namazlarının Müdavimiydi.

Merhum Ağabeyimiz İslami Şuura sahip biriydi. Malatya’nın Duyarlı Müslümanları tarafından tanınan, bilinen ve sevilen biriydi. Dünkü cenaze Namazında bulunanlar bunun şahididirler.

Merhuma karşı son görevini yapmak üzere haberi olan tüm dostları cenazeye katılmışlardı.

Merhumun vasiyeti üzere Cenaze Namazını Ben kıldırdım.

Tekrar Rabbimden kendisine Rahmet ve Mağfiret dilerim.

Rabbim! Genç Osman Ağabeyimizi ve bizi Firdevs Cennetinde Ağırlayacağın Müslümanlardan eyle. Âmin.

Vesselam.

Yorum Gönder