KADERİN ÜZERİNDE BİR 'KADER' VARDIR!

Dün, bugün ne geldiyse başına; Eden O'dur, eyleyen O..! Kul'dan mı sandın..!

14 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşen Yeni Malatyaspor genel kurulunda başkanlığa seçilen Adil Gevrek, 2. Ligden aldığı Yeni Malatyaspor'u, 3. Sezonunda Süper Lige çıkartarak, ulaşılması güç başarı elde etti..!

Bu 3 yıllık macera da 'yaşanılanlar' hiçde yenilir, yutulur yada unutulur cinsten değildi..!

Futbolun, başarısızlığında sorumluluktan kaçanlar, futbolun başarısında her daim ön safta yer almanın çabası içine girdiler..!

Evkur Yeni Malatyaspor'un, 2. Ligde nasıl bir şampiyonluk yaşadığını ve geçen sezonu nasıl tamamladığını unutmuş olmalılar ki, bu sezonun başarısını herkesten çok kendileri sahiplenmeye çalışıyorlar..!

Atılan gollerin sonunda sevinilmeyen, primin artırılması için sahada gezinenler, sakatlığı düzelmeyenler, hak edenlerin formayı giyememesi, vesair..hepinizi bu taraftar unutmayacaktır.!

Kendisinin kaybettiği haftalarda rakiplerinin de kaybetmesini, kendilerine 'başarı' ilan ettiler..!

Geçen sezon, yaşanan 'antrenmanlara çıkmama' rezaletini yaşatanlar, bu sezon tarihi Bandırmaspor hezimetini de yaşattılar..!

Aldığımız şu nefesin bile sahibi bizler değilken, dünyevi çıkarları her türlü manevi değerlerin üstünde tutmaları, bu camianın kabul göreceği davranışlar değildir..!

Evkur Yeni Malatyaspor, bu sezonu buralara nasıl getirdi, herkesin malumudur..! Yönetim kurulunun acemiliği, teknik ekibin ve futbolcuların kurnazlığı, taraftarların dik duruşu, yerel spor medyasının tek ağızdan desteği, siyasilerin sahiplenmesi, rakiplerimizin kaybetmeleri ve herşeyden daha da önemlisi, 7'den 70'e herkesin 'Duaları' bizi, bu mutlu sona taşıdı..!

Rakiplerinizin hiç birisine üstünlük kuramamışsınız ve son müsabakada stadyumu hınca hınç dolduran taraftarlarınızın önünde galip gelemeden süper ligi garantiliyorsunuz ve 'ben' yaptım, 'futbolcularım' yaptı diye de gurur göz yaşları döküyorsunuz..! Bu da yetmezmiş gibi bir askeriniz, TRT'nin canlı yayınında içinizdeki 'kin duygusunu' ve nasıl bir çileli yol yürüdüğünüzü, Türk ulusuna anlatıyor..! Yazık be çok yazık.!

Hiç kimsenin emeğine ve başarısına saygısızlık etmek benim dünyamda yoktur.! Lakin, bu yazdıklarımın tamamı, hayal ürünü değildir..!

Sonuç itibari ile Evkur Yeni Malatyaspor, ama öyle ama böyle, ligin bitimine 1 hafta kala süper lige çıkmayı garantilemiştir. Son hafta müsabakasında Sivasspor'dan alacağı beraberlik skoru, Evkur Yeni Malatyaspor'u 2016-17 yılı, TFF 1.lig şampiyonu yapacaktır.

Bu vesile ile;

Dil ne bilir, şekeri, şerbeti,

Aldığın lezzeti, baldan mı sandın..!

Kaderin üzerinde bir kader vardır..!

Yorum Gönder