Farklı takım olmak

Evkur Yeni Malatyaspor şampiyon oldu.

Rüya gibi geçen bir sezon sonrasında herkesin başka takımlara şans tanıdığı sezonda Evkur Yeni Malatyaspor’un mutlu sona ulaşması büyük bir çoğunluk tarafından sürprizle karşılandı.

Şampiyonluk çok güzel bir duygu.

Şampiyon olmak ne kadar güzelse süper ligde tutunmak ve kalıcı olmak daha da önemli.

Evkur Yeni Malatyaspor’un lige çıkan ve düşen takımlar gibi olmaması için önemli kararları almak ve hayata geçirmek zorunda.

Kısaca farklı bir takım olmak zorunda.

Ligde kalıcı olmanın genel kuralları var. Denk bir bütçe, sağlam temeller üzerine oturtulmuş bir alt yapı modeli.

Malatya isminin marka değerinin maddi ve manevi getirisinin hayata geçirmeye yönelik çalışmalar.

Yurt dışı transferlerinde isabet oranı ve bu yıl yapılan transferlerde yaşanan olumlu gelişmelerin bir başka versiyonunu uygulamak zorunda…

Altınordu spor kulübü sezon başında takımda” yabancı futbolcular olmayacak” düşüncesini uygulayarak farklı bir takım görüntüsü ortaya koydu.

Kadrolarında yabancı futbolcular olmamasına rağmen ligde çok iyi bir konuma geldiler. Almış oldukları kararının ne kadar doğru olduğu ortaya çıkmış oldu.

Tamımın Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ile uzun vadede çalışıma düşüncesi takımın genel görüntüsüne olumlu katkı yaptığını belirtmek istiyorum.

Benzer uygulaşmanın daha değişik yönlerini Evkur Yeni Malatyaspor uygulamaya koyabilir.

Takıma geldiği ilk yıl takımı kümede tutan, ikinci yılda şampiyonluğa taşıyan Teknik Direktör İrfan Buz ile uzun süreli çalışılması takımın sağlam temellere oturtulmasında ilk sırada yer almalı.

Takımın Sportif D,rektörü Ali Ravcı’nın kafalarda oluşan soruların ortadan kalkmasına yönelik uygulamaları takıma olumlu yansıdığını ve bununda başarıya olumlu katkı yaptığı biliniyor. Takımın sportif direktör unvanının bu sezon daha da önemli hale geleceğinin bilinmesi lazım.

İrfan Buz’un Almanya ekolünden gelmesi ve Almanya’da yaşayan gurbetçi futbolcuların takıma kazandırılması hem maddi hemde manevi anlamda takıma büyük katkı yapacaktır.

Bu yıl dış transferlerde ki isabet oranı diğer takımlara göre oldukça başarıydı.
Dialiba Diabang, Michael Pererie tercihleri yerindeydi.

Süper ligde yabancı oyuncu sayınsın fazlalığı bazı kulüpleri maddi anlamda sıkıntılara soktu.

Az fakat faydalı yabancı oyuncu transferleri bize uygun bir model...

Genç ve yetenekli oyuncuların alt yapıya kazandırılması ve oradan A takıma kazandırılması bir başka önemli nokta…

Takımım maddi konularda sıkıntı yaşanmamsı için yayıncı kuruluş ve performans paralarının iyi değerlendirilmesi lazım.

Yeni stadın isim hakkı kadar açık, kapalı ve kale arkalarının reklam karşılığında sezonluk satılması hem marka değeri hemde kalıcı gelir kaynakları noktasında önemli bir uygulama olacaktır.

Sivasspor maçından sonra yazdıklarımız ve yazamadıklarımız konuların yönetim kurulunda değerlendirilmesine başlanması lazım.

Ligde yer alan kulüplerden sezonluk planlarının aksine Evkur Yeni Malatyaspor’un kısa ve uzun vadede hayata geçirilmesi gereken projeler takımın süper ligdeki geleceğine olumlu katkı yapacaktır. 

Yorum Gönder