YENİ MALATYASPOR KAOS'A SÜRÜKLENİYOR..!

Türkiye'nin en başarılı 5 teknik direktöründen birisi olan Ertuğrul Sağlam ile anlaşan Yeni Malatyaspor, transfere sükse yaparak, başlamıştı.

Mevcut oyuncu kadrosunda bulunan bazı oyuncular ile yola devam etme kararı alan başkan Adil Gevrek, dış transferde de yabancı oyunculara ağırlık verdi.

Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek'in, iç transferde anlaştığı Sedat Ağçay ve Vedat Kapurtu'yu, teknik patron Ertuğrul Sağlam'ın, kadrodan çıkartıp, kamptan göndermesi,

sancılı sürecin başladığını gösteriyor..!

Ayrıca Adil Gevrek'in, Ertuğrul Sağlam'dan önce, transfer ettiği yabancı futbolcular, Ertuğrul Sağlam'ı kara Kara düşündürüyor.!  Bu durum, transferde izlenen politikanın ne kadar yanlış olduğunu da göstermiş oldu..!

1.etap kamp çalışmalarına, Bolu'da start veren Yeni Malatyaspor, ligin başlamasına 1 ay kala, henüz takım kadrosunu oluşturamaması, taraftarları ve Ertuğrul Sağlam'ı, endişelendiriyor.!

Yeni Malatyaspor, dış transferde Issam Chebake, Fabien Farnolle, Khalid Boutaib                             Emanuel Dening, Issiar Dia, Sincere Seth, Ali Dere ve Yalçın Ayhan ile anlaşma sağlamıştı. Ayrıca anlaşma sağlanan bu oyuncuların, yaş ortalamasının yüksek olması, kocaman soru işareti..!

Teknik olarak, süper lige hazır olamayan Yeni Malatyaspor'da idari olarak da sıkıntılar, çözülememiş..!

Yeni stadyumun, lige hazır olup olmadığı bilinmiyor ve henüz Başkan Adil Gevrek tarafından kamuoyuna açıklanmadı..!

Tesislerin son hali ne aşamada bilen Yok..!

Kombine bilet satışlarında

2.5 trilyon gelir beklentisinde olan Adil Gevrek'in, ligin başlamasına 1 ay kalmasına rağmen, bir çalışma içerisinde olmaması, sıkıntıların büyüklüğünü işaret ediyor..!

Ayrıca, Mali kongrede açıklanan bilançonun sahiciliğinin, kamuoyunda tartışılıyor olması, Başkan Adil Gevrek ve yönetimine olan güvenin zayıfladığını gösteriyor..!

Yine bir başka konu olan, yöneticilerin 'istifaları' ve 'gerekçeleri', Başkan Gevrek tarafından kamuoyuna açıklanmaması kulübün, şeffaf ilkesinden yoksun olduğunu gösteriyor..!

Hatırlanacağı üzere, geçen sezonun devre arasında istifa eden 5 yöneticinin, gerekçelerinin içerisinde şeffaflık ilkesine vurgu yapmaları, gözden kaçmıştı..!

Yine bu sezon başlamadan kulüp 2. Başkanı Aykut Küçük'ün, buna benzer gerekçe ile istifa etmesi, Yeni Malatyaspor'un geleceğinin, efsane Malatyaspor'un kaderine bire bir uyuyor olması, kulübün kaosa sürükleneceğini, haber veriyor..!

Yeni Malatyaspor'un gelinen noktasında futbolcu transferlerinde 'yabancı oyuncu' tercihlerinin gayesi, 'para hareketleri' mi, yoksa menajerin önceliği mi..? (!)

Bu durumdan çok rahatsız olan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, " bir tek oyuncunun alınması, benim bilgimin dahilinde" demesi, kafaları karıştırmaya yetiyor..!

Taraftarlar arasında sessiz çoğunluk diye tabir edilen kesimin, yüksek sesle söylediği, " kim bu gidişata dur diyecek" sorusu, gündeme hızlı bir şekilde oturuyor..!

Sonuç itibari ile, bu yazımı ve bundan önceki yazılarımı okuyan okuyucularım, benim art niyetli olduğumu düşünüyor olabilirler..! Lakin, beni yakından tanıyanlar, Yeni Malatyaspor'un da efsane Malatyaspor gibi aynı kaderi yaşamaması gerektiğini, düşündüğümü bilirler..!

Adil Gevrek başkana, ilk geldiği günden itibaren, bu şehir de hiç kimse inanmazken, inanan kişi bendim..! Kulüp de yaşadığı zorluklara rağmen, şampiyonluk hayalleri ile yaşayan yine bendim..!

O günlerde bu takımların, şampiyon olacağını söylediğimde bana inananlar, bugün de kulübümüzün kaosa sürüklendiğini söylediğimde neden inanmazlar, yada art niyetli olduğumu düşünürler..!!!

Kısacası, " kazanın doğurduğuna inanıyorsunuz da öldüğüne niye inanmıyorsunuz"..!

Umarım, 'atı alıp, Üsküdar'ı geçen, Adil Gevrek' olur..!

Yorum Gönder