MİLLİ GÖRÜŞÜ ANLAYAMAMAK VE KİNCİLİK

Duydunuz mu değerli kardeşlerim bilmiyorum ama! Saadet Partisi İstanbul İl YK üyesi ve HUDER İstanbul Şube Başkanı Avukat Mustafa Yaman 2 gün önce FETÖ iddiasıyla tutuklandı. Duydunuz mu diyorum, Çünkü böyle vahim bir olayı maalesef muhafazakar kardeş gazete ve Tv.ler yayınlamadı, göstermedi bile. Bunun takdirini size bırakıyorum.

 

Yazımın başlığını özellikle Milli Görüşü Anlayamamak diye seçtim. Çünkü Milli Görüşü bilenler bilir ki; taklitçi olmayan, Samimi Olan, davası olan, davasına sonuna kadar bağlı olanlardan oluşan ve hiçbir şekilde sona ermeyecek bir görüştür Milli Görüş. Başbakanın dediği gibi bu yapı ile ve Fetullah Gülen denen aşağılık vatan haini ile mücadele eden Milli Görüşün lideri rahmetli Erbakan’dır. Bilenler bilir ki tutuklamalarla, işkencelerle, tecritlerle milli görüşçüler yollarından döndürülemezler.

 

Bu tutuklamanın gayesini hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz ki, referandumda “Hayır” için aktif çalışmaktır. Referandumun kinidir bu! kanısındayım. Ama Milli Görüş’ün içinden yetişmiş olup da Milli Görüşçüleri tanımamak çok yaralayıcı bir durumdur. Bu tutuklama doğrudan bir Erdoğan ya da Yıldırım talimatı ile olmamıştır belki. Ama bu halde dahi, tutuklamaya engel olmamak ya da tahliye ettirmemek zalime mazlumu ezdirmektir. Daha önceki yazılarımın bazılarında da bahsetmiştim; bazı grupların siyaset ve bürokrasiye çöreklendiğini ve bu durumun çok kötü şekilde mazlumu zalime ezdireceğini. İşte bu oyunun şu anki aşaması Milli Görüş üzerinden oynanmaktadır.

 

Bu oyunları oynayanlar ve oynanmasına seyirci kalanlar bilsinler ki; Hiçbir zaman milli görüşçü, asla yolundan dönmez, asla haksızlık yapmaz, oyun oynamaz, taklitçilik yapmaz. Bunun böyle bilinmesi gerekir. Muhterem Erbakan Hocamın katıldığı bir sohbette aktardığı şu örneği aktarmak herhalde Milli Görüşü anlatmaya yeterlidir. “ Eğer ki sokakta yürürken, durduk yere bir Müslüman, bir gayri müslüme sataşır ve haksızlık yapmaya kalkarsa hemen müdahale edip o gayri müslümün hakkını savunmak boynunuzun borcudur…” Milli görüş budur. Milli görüş; devlet menfaatine olmayan, zamanı henüz gelmemiş ve şartları olgunlaşmamış ve Türkiye’ye henüz uygun olmayan bir sistem’e hayır diyebilmektir. Aynı zamanda darbelerden en çok çeken ve bu yüzden darbeye karşı en ön saflarda dik durulmasını da emreden bir görüştür.

 

Adalet ve Hukuk ayarlanamaz ve zamanı gelince kullanılamaz. Eğer ki haksızlık ve hukuksuzluk görülürse hemen işlem yapılmalı, yoksa kafasını kaldırırsa ya da sisteme karşı çıkarsa kafasını ezelim mantığı ile adalet tesis edilemez. Bakan ve Vekillerin 1. Derecede akrabalarının dosyalarının bekletildiğini artık hepimiz biliyoruz. Bu kincilikten artık vazgeçilmeli ve bu mübarek millet üzerinden artık oyun oynanmamalı. Yoksa FETÖ ile aynı hezimete uğranılması kaçınılmazdır.

 

Burada tüm Müslüman dernek, kuruluş, vakıf, sair sivil toplum kuruluşları ile tüm kardeşlerime sesleniyorum. Müslümanlar üzerinden oynanan oyunlara sessiz kalmayın ve tepkinizi hukuk ve vicdan dairesinde dile getirin korkmayın. Müslümanlar için birlik zamanı. Unutmayın ki “Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.”

Yorum Gönder