Lig kalitesi yukarıya çıkacak gibi gözükmüyor

Süper ligde yer alan kulüpler hazırlıklarına devam ederken her gün kampa gelen veya kamptan ayrılan isimler sonrasında teknik direktörler tam anlamıyla memnun olmayan bir görüntü içinde gelişmeleri bizim gibi takip ediyor.

Ligde sadece Başakşehirspor kulübü sorunsuz şekilde lig hazırlıklarına devam ediyor.

Cengiz Ünder’i iyi bir rakam karşılığında Roma’ya gönderen Abdullah Avcı’nın talebeleri bu sezon daha etkili bir görüntü ortaya koyacak gibi gözüküyor.

Büyük kulüplerin transfer konusundaki sıkıntıları halen devam ediyor. Lig öncesi tam anlamıyla lige hazır olmayan 3 büyükler transfer haberleriyle gündemde kalmaya devam ediyor.

Galatasaray Kulübü Teknik Direktör İgor Tudor’un Wesley Sneider’ın takımda kalmasını istememesi görüşüne sahip çıkarak lig öncesi büyük bir sürprize imza attı.

Hollandalı yıldızın takımdan ayrılmasıyla Galatasaraylı taraftarların yönetime karşı kızgınlıkları lig için sarı-kırmızılı takımı sıkıntıya sokacak gibi gözüküyor. Yıldız oyuncuların teknik direktörlerle yaşadıkları sorunlar sadece Wesley Sneider ile sınırlı değil…

Avrupa’nın önemli kulüpleri de Galatasaray’ın şu anda yaşadığı sıkıntıları yaşamışalrdı. Fakat Galatasaray kulübü Wesley Sneider konusunu sezon içinde sıkça yaşayacak gibi gözüküyor.

Yani ya İgor Tudar haklı çıkacak yada Galatasaray taraftarları…

Sonuçta Galatasaray kulübünün işi hiçte kolay değil.

Fenerbahçe’de farklı sıkıntıları yaşayan kulüpler arasında yer alıyor. Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın ısrarla forvet istemesi hazırlık haçlarında alınan skorlarla eş değer de gözüküyor.

Fernandao’nun hazır halde olmaması, Robin Van Persie is bilinen görüntüsüyle Fenerbahçe’ye fazla katkı yapacağını düşünmüyorum.

Büyük kulüpler içinde en rahat olanı ise son şampiyon Beşiktaş kulübü, Sarı-siyahlı kulübün şampiyonlar liginde üst tura çıkması için yaptığı transferler eleştirileri de beraberinde getirdi

Avrupa’nın kulüpler bazındaki en büyük kupasında mücadele eden takımlar bize göre daha avantajlı durumdalar. Dengeli transferler ve iskelet kadro etrafında gerçekleştirdikleri transferler bizim kulüpler arasındaki farkı daha da açıyor.

Bu sen transfer politikamız farklı bir yöne kaymış durumda. Daha çok yaşlı ve tecrübeli futbolcuları kadrolarına katan takımların bu politikaları sadece sezonu kurtarmak adına yapıldığının bilinmesi lazım.

Avrupa kulüpler kendilerine uzun süre fayda sağlayacak genç oyuncuları takımlarına katarak farklı bir yönü takıp ederken bizim kulüpler menajerlerin sunduğu yaşlı oyuncularla ligde başarılı olacaklarını sanıyorlar.

Bu transferlerle hem prestij hem de büyük paralar kaybeden kulüplerimizin hala yanlışı devam ettirmelerini anlamak çok zor.

Yapılan transferleri gördükten sonra bu sezon süper ligimizin kalitesi geçen yılı aratacak gibi gözüküyor.

Yorum Gönder