DAM YANARSA SIÇAN DA YANAR..!

PTT 1.ligine çıktığımız ilk sezonda kulüp başkanı Adil Gevrek'e, ivedilikle tesislerin yapılmasını, kurumsal kimliğin oluşmasını, altyapının ciddi yatırımlara muhtaç olduğunu, bir çok kez anlattım..!

Süper lige çıktığımız son müsabaka öncesi sayın başkana, süper lige 'süper yönetim' gerekli diye, defalarca söyledim..!

Ama anlaşılan belirgindi ve sayın başkan Adil Gevrek, 'kendi çalacak, kendi oynayacaktı..!

1 Temmuz 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen Yeni Malatyaspor Mali kongresinden bu güne kadar, Yeni Malatyaspor kulüp yönetimini ve başkanı Adil Gevrek'i, kulübü 'kötü' yönettiklerine dair acımasızca eleştirilerde bulundum. Vizyonsuz olduklarını, kurumsal kimlikten yoksun olduklarını, profesyonel olmadıklarını, marka değerini ayaklar altına aldıklarını, transferlerde çok ciddi hatalar yaptıklarını, Mali kongrede çok ciddi belirsizliklerin olduğunu, kurulan bu takımın 'küme' düşeceğini, yönetimin istifa etmesi gerektiğini, gerek köşe yazılarımda gerekse de sosyal medyada dile getirdim..!

Bu benim düşüncem olmasına rağmen, bazıları tarafından bilinçli bir şekilde başka mecralara taşındı..! Tabiki şahsımı yakınen tanıyanlar, derdimizin sadece Malatyaspor olduğunu gayet iyi bilirler..!

Gelinen noktada Yeni Malatyaspor kulübünün ve futbol takımının gidişatını zaman gösterecek..!

Şahsımın, kişiler ve kurumlarla asla kişisel problemi olamaz..!

Özellikle sosyal medyada kulüp başkanının taraftarları tarafından haddini aşan yorumların, başkanın nasıl bir ruh haline büründüğünü göstermişti.!

Sonuç itibari ile, Yeni Malatyaspor kulüp divan kurulu başkanı, kulüp onursal başkanı ve Malatya Büyükşehir belediye başkanı Sayın Ahmet Çakır, kulüp başkanı Adil Gevrek'i, divan kurulunun huzuruna çağırarak, kulübün gelinen noktasının brifingini aldı.

Divan kurulu sonuç bildirgesinde taraflar, yazılı açıklama ile kamuoyunu bilgilendirdiler. Tabi ki sonuç açık ve netti.

"Yeni Malatyaspor'un gelinen sürecinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır."

Yani, kulübün hesap hareketlerinde ve yürütmesinde her hangi bir sıkıntı söz konusu değil..!

Sadece, futbol takımına herkesin destek vermesi gerektiği, takımın bu sezon ligde kalmasının önemli olduğu vurgusu yapılmıştı..!

Bu toplantının verilen kararları, tabi ki sezon bitiminde daha net anlaşılacağı, aşikardır..! Eğer ki, sezon sonunda olumsuz tablo ile karşılanılırsa, işte o zaman 'dam da yanar, sıçan da' ...!!!

ADİL GEVREK ÇOK YAŞA..!

2014 sezonun da seçimli kongre ile göreve getirilen Adil Gevrek, Türk futbolunda Ender görülen bir başarıya imza atarak, yeni Malatyaspor futbol takımını 2.ligden süper lige çıkartmıştı..!

Süper lig macerasına her zaman olduğu gibi 'tek' başına aldığı kararlar ile giren Başkan Gevrek, kulübün gelinen noktasında gayet memnun gözüküyor. Futbol takımının, ligde ki konumunun iyi olduğunu düşünen Gevrek, top yekûn camianın birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu vurguluyor..!

Şahsım olarak, divan kurulu toplantısında alınan kararlara saygı duyarak, takımın ligde kalması için gerekli desteği vereceğimi beyan etmiş olayım..!

Bu vesile ile, kulüp başkanı sayın Adil Gevrek'e, yüksek sesle 'çok yaşa' diyerek, üstün başarılar diliyorum..!

Yorum Gönder