MALATYA GÜNLERİNE GÜNLER KALA

Şehrimizin her alanda gelişmesi ve ilerlemesi bir Malatyalı olarak en büyük istek ve temennimizdir. Bu anlamda ilimizde yapılan hizmetlerden kültürel faaliyetleri ele alacak ve değerlendirecek olursak başta fuarlar olmak üzere her geçen gün bir yenisi eklenen birçok etkinlik Malatya’nın imajına artı katmaktadır.

 Fuarlar gerek ekonomiye olan katkısı gerek kültürel gelişime desteği bakımından bir ilin tanıtımı açısından büyük önem taşımaktadır. İlimizde fuar vesilesiyle bir araya gelen firmalar yenilikleri ve farklılıkları birbirlerine tanıtmaktadırlar. Bu tanıtım ise daha kaliteli ve çeşitli ürünlerin üretilmesine katkılar sunacaktır. Bu nedenle fuarların ilimize çok şey kazandırdığına inanıyorum. Gerek şehrimizde yapılan gerekse şehrimizi tanıtmak adına başka illerde yapılan fuarlar hem firmaların hem de halkımızın yüzünü güldürüyor.

 Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenleyeceği Malatya Günleri'ne günler kaldı. Ankara’da dördüncüsü gerçekleşecek olan Malatya Günleri Malatya’nın tanıtımına büyük katkılar sağlayacaktır. Gerek ekonomi gerekse kültürel anlamda yüzümüzü güldürecek olan Malatya Günlerine günler kala fuara katılacak firmalar, kurum ve kuruluşlar heyecanla hazırlıklarını yapıyor.

 Ankara’da yaşayan Malatyalı hemşerilerimiz de Malatya Günlerini heyecanla beklemektedir. Memleket özlemini gidermek adına aradıkları her şeyi bir arada bulmanın sevinci bir yana memleketin Ankara gelmesi bir yana. Yani Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin heyecanı ile Malatya Günlerine katılacak firmaların heyecanı eşdeğer diyebiliriz.

 Ayrıca Kayısımız ve kayısıdan yapılan envaiçeşit ürünlerimizin tanıtımının ve satışının yapılacak olması da ayrı bir güzelliktir. Bu tür fuarların Malatya Kayısının hakkettiği yere gelmesine katkı sağlayacağı kanısındayım. Hizmetin ve güzelliğin en iyisine layık olan Malatya’da kültür adında önemli adımlar atılmaktadır. Yeterli mi? Değil, Malatya Günlerinin bütün illerde yapılsa ne güzel olur. İnşallah o günleri de görmek nasip olur. 

 İçimize işleyen memleket sevgisi ve tutkusu Malatya için hep daha iyisini istememize neden olmaktadır. Lakin yapılan faaliyetleri dile getirmek ve bu faaliyetler için canı gönülden emek verenlere teşekkür etmek erdemini de göstermeliyiz. Görevleri zaten deyip geçmek yapılan iyiliklerin önüne perde çekmeye benzer. Nasıl ki eleştirmeyi açıkça yapabiliyorsak teşekkürü ve takdiri de açıkça ifade etmeliyiz.

 Hulasa-ı kelam değerli dostlar, bir Malatyalı olarak takdir edilmesi gereken bu faaliyetlerin önemine kısaca değinmek istedim. Malatya Günleri için hazırlık yapan firma, kurum ve kuruluşlara kolaylıklar diliyorum. Heyecanla beklenen Malatya günlerinin en güzel şekilde geçmesi duasıyla Allah’a emanet olunuz.

Yorum Gönder