TILSIM BOZULDU..!

Evkur Yeni Malatyaspor, kendi saha ve seyircisinin önünde karşılaştığı İstanbul Başakşehir spor’a, 2-0’lık skor ile mağlup olunca, yakalamış olduğu 2 haftalık galibiyet serisini de kaybetmiş oldu.

Sahasında ligin güçlü takımı Trabzonspor’u 1-0 mağlup eden Yeni Malatyaspor, geçen haftada ligin köklü takımlarından Gençlerbirliği’ni, deplasmanda 1-0’lık skor ile geçerek, çok büyük puansal avantaj elde etmişti.

Yeni Malatyaspor, Başakşehir karşısında özellikle müsabakanın ikinci yarısında her ne kadar istekli ve baskılı oynamış olsa da beraberliği kurtaramadı. Son haftaların formda futbolcusu Adem Büyük’ün, oynama alanı rakip takım oyuncuları tarafından kapanınca, o da etkisiz kaldı.

Yeni Malatyaspor’un, gölcüsü Boutaip 90 dakikada sahada top ile 1 kez buluşabilmesi, takımın üretken olamadığını açıkça gösterdi. Kadro derinliğinin olmaması, Yeni Malatyaspor’u ilerleyen haftalarda tehlikeli bölgeye itecektir, diye düşünüyorum.

Sezon başından beri çok önemli 3 takım ile oynayan Yeni Malatyaspor, bunlardan sadece Trabzonspor’u mağlup etmeyi başardı. Fenerbahçe ve Başakşehirspor’a da kaybetti. Diğer galip gelinen müsabakalarda da bireysel yetenekler, devreye girerek sahadan mutlu ayrıldı.

Ligin her takımı değişkenlik içerisinde seyrederken, Yeni Malatyaspor, beklentilerin üzerinde puanlar toplayarak, herkesi şaşırttı. Çünkü Yeni Malatyaspor’un, mevcut kadrosu bu ligi mutlu bir şekilde bitirmemize yeterli değildir. Oynadığımız futbol, ilerleyen haftalar için hiç de umut vermiyordu! Ligin kalan müsabakalarında kaosa girmemiş takımları ile oynayacağımız maçlarda puan ve puanlar çıkarmamız, çok ama çok zor görünüyor. Bu kalan müsabakaların zorluğu Yeni Malatyaspor’u, yeni bir tılsıma ihtiyaç verdirecektir diye düşünüyorum. Şaka bir yana ama kazanılan müsabakalara bakıldığında Tılsımlı bir durumun olduğunu yok sayamazsınız. Anlayacağımız, Başakşehirspor tılsımı bozdu..!

2.ligden ve PTT 1.ligden nasıl buralara geldiğimizi düşünürseniz, tılsımın varlığına inanabilirsiniz..!  Şaka, şaka..!

Sonuç itibari ile ilk yarının kalan müsabakalarını irdelediğimizde Yeni Malatyaspor’un işinin ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz. Ürkütücü olan tablo da saha da futbol mu oynuyoruz yoksa başka bir şey mi, anlamak çok zor..! Hani iyi futbol oynarsınız, pozisyonlar bulur, değerlendiremezsiniz mağlup olursunuz ama bir sonra ki maça umutlu olursunuz. Ama maalesef ben bu takımdan ilerleyen haftalar için umut göremiyorum.

Azubuke ve Aytaç’ın, sakatlıkları da can sıkmıyor değil! Sezon başında yapılan transferleri eleştirdiğimde bir çok kişi tarafından eleştiriye maruz kalmıştım. Şimdi kadroya düşünülmeyen ve oynatılmayan onlarca oyuncuyu, bünyelerinde tutan yönetime ne demeli

Devre arasına kadar canımız çıkmasa, kiralık oyuncular ile ligi kurtarmanın derdine düşecek yönetimin, nasıl yıldız oyuncu bulacağını şimdiden merak ediyorum..! Gerçi, kasamızdan çıkacak milyon dolarlara da acımıyorum değil..!

İnşallah, sezon sonu haklı çıkan, yönetim olur. Aksi halde vay bu işin sorumlularına..!

Yorum Gönder