YAZIK OLDU

İnönü üniversitesi takımının Dersimspor ile yaptığı ve mağlup olduğu maç futbolun ne kadar enteresan bir spor dalı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Şampiyonluk adayları arasında bulunan Dersimspor’un İnönü Üniversitesi maçında kazandığı galibiyet futbol tarihinin mucize sonuç hanesine yazılması lazım.

Maçın ilk dakikasından itibaren sahada futbolun doğrularını yerine getiren İnönü Üniversitesi futbol takımın maçta öne geçmesi arkasından çok daha büyük bir farkın oluşmasını gerektiren pozisyonlara girmesi ve bunları göle çevirememesi futbolun içinde var olan bir gerçeği yine ortaya çıkardı.

Yani “atamayana atarlar” düşüncesinin son örneği İnönü Üniversitesi-Dersimspor maçında yaşandı.

Engin’in attığı mükemmel gol sonrası Dersimspor’un kendi yarı alanına mahkum eden bir futbol anlayışıyla İnönü Üniversitesi girdiği net pozisyonlardan yararlanamayınca tecrübeli isimlerden oluşan Dersimspor takımı önce beraberliği maçın sonlarına doğru duran top sonrasında sahadan mağlup ayrıldı.

Futbolda girdiğin pozisyonları mutlaka değerlendireceksin.

Engin’in attığı Jeneriklik golden sonra oyundaki üstünlüğü ele geçiren temsilcimiz izleyicilere güzel bir futbol ziyafeti sundu.

Hücum bölgesinde Eray’ın tek başına rakip ceza alanı içindeki akılcı futbolu ve geriden Engin’in katkıları kadar savunmada Yunus Emre’nin rakip ataklar karşısında tecrübesini ön plana çıkarması konuk ekibin maç süresince sıkıntı yaşamasına neden oldu.

Futbolda güç dengesi her zaman önemlidir. Dersimspor büyük bütçelerle kurulmuş iyi bir takım…

Tecrübeli oyuncuların maçın sonlarına doğru oyunda ağırlıklarını koymalarına dahi imkan vermeyen Üniversite takımının bu maçtan gerekli dersi çıkarması lazım.

Hucum anlamında iyi bir görüntü ortaya koyan Üniversite takımının hücumdaki en etkin silahı Eray’ın tek başına kaldığı anlarda bile rakip savunmada oluşan panik mutlak gol pozisyonlarını da beraberinde getirdi.

İnönü Üniversitesi takımı yaşadığı sıkıntılara rağmen maçta iyi bir performans ortaya koydu.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren takımların İnönü Üniversitesi takımı karşısında ileri hiçte kolay değil.

Dersimspor maçında kaçan gollerin tekrarlanmaması halinde temsilcimiz ligde daha iyi bir konuma gelebilir.

Eray gibi etkili bir oyuncunun hücum bölgesinde yalnız kalmaması lazım.

Engin ve Cihan’ın içeriye kat etmeleri halinde takımın hücum yönü daha etkili hale gelebilir.

Savunmada Yunus Emre ve Ömer’in varlıkları takım savunması içinde çok önemli.

İlk hazırlık paslarının savunmadan yapılması bu takımın topu öne taşıması için çok önemli.

Oyunu kenarlara açma, kenar hücum oyuncularının savunmaya yardımları ve Eray’ın topun önde kalması için vereceği mücadele kısıtlı kadro için büyük avantaj olacaktır.

Dersimspor maçında İnönü Üniversitesi kaçan gollerin faturasını maçı kaybederek ödedi.

Bir anlamda Dersimspor takımı futbol adına hiçbir şey ortaya koymadığı bir maçtan beraberliği dahi hak etmeyen oyunun karşılığını galibiyetle alan taraf oldu.

İşte futbol bu özellikleriyle hep gündemde kalıyor. 

Yorum Gönder