YOL ARKADAŞLIĞI VE TAHAMMÜLSÜZLÜK

Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU'nun ölmeden önce söylediği son sözlerinden biri; "2 Saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayat için fırıldak olmaya gerek yok." sözü idi. Niye söyledim bunu biliyormusunuz? Şimdi AKP'den Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş isimli zatlar , Abdullah Gül'ün KHK hükümleri ile ilgili söyledikleri üzerine etmedikleri laf kalmadı hem de hakaret derecesinde... Bunlara diyorum ki derdiniz Abdullah Gül'ün KHK eleştirisi değil, olası bir başkan adaylığı ihtimalini bile düşünmek istemediğiniz için saldırıyorsunuz. 2 Günlük dünya için fırlama olmaya gerek yok. Yiğit olun derdinizi yiğitçe dile getirin. Gül'ü başkanlık için tehdit olarak görüyoruz diyiverin. Ama yiğit olun.

Abdullah Gül'ün söylediği beyanları üst üste koyup tekrar tekrar dinledim. Allah için 1 gram deseniz ne incitici ne hatalı bir harf bile bulamadım. Yav adama soruyorlar KHK hakkında ki düşünceleriniz nedir diye . Adamcağız da diyor ki güzel bir düzenleme ama biraz muğlaklık var. Kesinlikle belirsizlik olmasına rağmen, farazi Muğlaklık olmasa dahi bundan gocunacak, gücenecek, kızacak ne var Allah aşkına.Ama niyet farklı!

Değerli dostlar, biz Hak'kı hak bilip Batılı batıl bilip doğruları korkmadan ve çekinmeden söylemekle mükellefiz. Erdoğan'ın Kudüs hususunda ki çabası, koşturması takdire şayan ve hayranlık bırakan bir emektir. İnkar etsek Allah'ın zoruna gider. Fakat bu cesareti ve Zekiliğinin yanında hatalarını da söylemek zorundayız. Çünkü o da bizim gibi hata yapabilen, nefsine uyabilen bir beşerdir. O yüzden önyargılı bakmayalım olur mu?

Abdullah Gül'ün Babacan, Sadullah Ergün.... vs. ayrılan bir kaç eski isimle birlikte hareket ettiği ve başkanlık için bir alternatif aday olmayı düşündüğü konuşulunca bu trollerin bu AKP'nin kuruluşunda olmayıp da şimdi üst tepesinde ideolojisi olmayan insanların , GÜL'ü karalama ve önünü kesmeye çalıştıkları bu olayda açıkça ortaya çıkmaktadır. Değerli kardeşlerim, hakikaten AKP öyle bir hale gelmiş ve öyle değerli insanların yerine menfaatperest insanlar gelmiş ki Erdoğan'a Allah yardım etsin diyorum bir taraftan. Diğer taraftan da Erdoğan kenedi kendini yalnızlaştırdı demekten alamıyorum kendimi. Çünkü birlikte yola çıktığı arkadaşlarının % 70'ini ilk 10 yılda kalan % 30'unu da son 5 yılda kaybetti. Keza, Cumhurbaşkanı herhalde şu an etrafındakilerin gazına gelmiş olacak ki, o bile Abdullah Gül'ün çok sade, samimi ve hak eleştirisine tahammül edememiş , yol arkadaşlığını ağır sorgulamış ve Sayın Gül'ü "Bay Kemalin Kayığına Binmekle" suçlamıştır! Ya noluyorsunuz, ne bu tahammülsüzlük , bu nasıl bir düşünce özgürlüğü, bu nasıl bir düşmanca ve kince tavır...

Bir hukuçu olarak eleştirilen maddeyi yorumlamak istiyorum. 28 şubatta muğlak , ucu açık maddeler bazı darbe zihniyetleri tarafından tersine yorumlanarak insanlar cezaevlerine atılmadı mı? insanlar işlerinden olmadı mı? işte bu maddede bu tehlike var. Bu maddede açık bir şekilde "...İŞ BU MADDE  15 VE 16 TEMMUZ 2016 TARİHLERİNDE YAŞANMIŞ OLAYLARA UYGULANIR" ifadesi yer alsaydı sözkonusu muğlaklık giderilirdi. Bu tarihlere uygulanacağını Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bekir Bozdağ, Başbakan Yıldırım lafta , sözde söyledi. Peki niye metinde yok! Ya yarın bunda tarih yok diye biri kalkıp bir kahramanlık yapsa ve FETÖ ile bağlantılı gördüğü birini kendince cezalandırmaya kalksa ve Mahkemece bu madde mevcudiyeti gereği beraat etse! Başbakanın yada Adalet Bakanının sözümü yoksa KHK maddesi mi uygulanacak! Abdullah Gül çok haklı, çok masumane ve çok samimi bir ufak eleştiri yaptı. Erdoğan yada yardımcılarının tahammülsüzlüğü , eleştirileri samimiyetten uzak ve siyasi düşüncelerle, başkanlık yatırımı olan sözlerdir. Bir korku psikolojisinin tezahürüdür. Ben de Abdullah Gül'e ve ülkesini seven ve emek vermiş arkadaşlarına diyorum ki ; "Üzülmeyin, Allah doğrularla beraberdir. En azından bu olayda bu KHK maddesi noktasında doğrular ve haklılar.

Biz ne zaman siyasi heva ve heveslerimiz uğruna haksızlığa, tahammülsüzlüğe, bencilliğe yeltenmez isek Allah bizi muvaffak kılacaktır. Keşke siyasilerimiz de bunu bilse ve uygulasalar...

Yorum Gönder